Filipovski: Oslabljeni smo, bolja odbrana za pobedu u Trentu

ABA League 27. feb. 202119:562 komentara
Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Partizana poraženi su od Zadra u Zadru sa 96:94, posle neizvesne završnice i dodatnih pet minuta. Trener Sašo Filipovski delovao je prilično smireno na pres konferencije, a misli je odmah usmerio ka duelu protiv Trenta u TOP 16 fazi Evrokupa.

Povezane vesti

Čestitam Zadru na pobedi. Mi smo napravili mnogo grešaka tokom meča, nismo iskoristili prilike koje smo imali da prelomimo meč. Morali smo da odigramo mnogo bolje da bi stigli do pobede u Zadru, pre svega u odbrani. Vremena za neku veliku analizu nema, moramo da se osvežimo, imamo problema sa povredama, u ovom sastavu idemo u Italiju gde ćemo odmeriti snage sa Trentom u TOP 16 fazi Evrokupa. Očekujem da se borimo od prvog do poslednjeg minuta, da odigramo daleko kvalitetnije u odbrani, nego što je to bio slučaj protiv Zadra“, naglasio je trener Partizana Saša Filipovski i nastavio:

Oslabljeni smo, imamo problema, ali ponavljam, očekujem veliku borbu, bolju igru u odbrani, jer je to osnovni preduslov da stignemo do pobede u Italiji. Jasno je da nas očekuje težak posao, ali…

Partizan je odavno ostao bez šansi da se plasira u polufinale plej-ofa ABA lige, ali i dalje ima realne izglede da stigne do TOP 8 faze Evrokupa. Utakmica protiv Trenta, koja je na programu 3. marta je od vitalnog značaja, a Partizan će igrati u desetkovanom sastavu, kao što je to bio slučaj i protiv Zadra.

Podsećanja radi, u sastavu tima nije bilo Novice Veličkovića, Markusa Pejdža, Vila Mozlija, Erika Mike, a tokom meča se povredio i Rade Zagorac….