FMP pao u Zagrebu

ABA League 4. dec 202022:04 2 komentara
ABA Liga Cibona/Zeljko Baksaj

U derbiju donjeg doma ABA lige Cibona je u Zagrebu u okviru devetog kola ABA lige savladala FMP 93:80.

Oba tima su u ovaj meč ušla sa po dve pobede i oba tima su imala imperativ trijumfa. Jer u borbi za opstanak, u ovim uslovima, svaka pobeda ima gotovo dvostruku važnost. Posebno kada je u pitanju okršaj između direktnih konkurenata.

Domaćin je krenuo vođstvom 5:0, a onda je usledila serija gostiju od 10 poena. FMP je sve vreme prve četvrtine držao prednost od pet do sedam poena. Međutim, u drugoj deonici dolazi do preokreta. Cibona brzo preokreće i sa 32 postignuta poena u drugoj deonici završava prvo poluvreme vođstvom 53:48.

U trećoj četvrtini domaćin se nekoliko puta dizao na osetnijih +8 i +9, ali je FMP odgovarao i u poslednjih 10 minuta ušao sa samo četiri poena minusa. Međutim, napad ekipe iz Železnika raspao se u poslednjoj deonici. Postigli su gosti svega 15 poena i ubedljiv poraz bio je neminovan.

Kod pobednika najbolji su bili Novačić sa 28 poena i Bundović sa 20. Na drugoj strani Ulubaj je bio najefikasniji sa 16 poena, jedan više od Nenadića.

Cibona je izbila na osmo mesto sa skorom 3-6, dok je FMP 11. sa 2-4.