FMP posle trilera dobio Cedevita Olimpiju

ABA League 30. dec. 202023:30 > 23:312 komentara
Nemanja Nenadić
KK FMP

Košarkaši FMP Železnika uspeli su u odloženom meču ABA lige, posle velike borbe i triler završnice da pobede Cedevita Olimpiju sa 91:88. Tim iz Železnika sada ima skor od tri pobede uz devet poraza, a tim iz Ljubljane, uz šest pobeda ima tri poraza.

Prevagu na tasu FMP Železnika, doneli su Marko Radovanović sa 28 poena, uz 12 skokova i tri asistencije, Nemanja Nenadić je postigao 16, Stefan Lazarević 13, a Filip Čović 12 poena, uz osam asistencija. Kod Cedevita Olimpije, raspoloženi za igru u napadu, bili su Džerod Džons sa 24, Jaka Blažič sa 17, Rion Braun sa 13, Kendrik Peri sa 12 i Edo Murić sa 11 poena.

Izabranici Jurice Golemca stigli su u Železnik odlučni u nameri da se iskupe za poraz od Mornara u minulom kolu, na svom parketu. Međutim, isti cilj je imao i FMP, koji je u minulom kolu, posle triler završnice i dodatnih pet minuta poražen od Mege.

Tim iz Ljubljane je bolje počeo meč, pa je na kraju prve deonice vodio sa 24:17. Međutim, već do kraja prvog poluvremena, meč je bio u egalu – 44:44. Tokom trećeg kvartala, igralo se u serijama. Gosti su uspevali da stignu do kapitala od pet, šest poena, ali je FMP vraća u meč, pa je uoči poslednje deonice na semaforu pisalo 68:68.

Raspoloženi za igru u napadu, bili su Marko Radovanović, Nemanja Nenadić i Stefan Lazarević sa jedne, odnosno Džerod Džons, Rion Braun, Jaka Blažič i Edo Murić sa druge strane.

Jaka Blažič
KK FMP

Na osnovu viđenog do poslednje deonice, bilo je jasno da će pitanje pobednika odlučiti nijanse, kvalitetnija odbrana, nalet inspiracije. Usledio je rat nerava, na nešto manje od dva minuta pre kraja Filip Čović je pogodio trojku za 85:84, Kedrik Peri je pogodio dva slobodna bacanja, a na 30 sekundi pre kraja siguran je bio Stefan Đorđević za 87:86.
Cedevita Olimpija je imala loptu u posedu, a Jurica Golemac je zatražio minut odmor, kako bi osmislio akciju za pobedu. Plan je pokvario Peri koji je izgubio loptu, Filip Čović je pogodio dva penala za 89:86. Do kraja je ostalo osam sekundi.

FMP nije želeo da dozvoli rivalu da stigne do produžetka, pa je usledio brz prekršaj nad Jakom Blažičem. Iskusni bek je pogodio dva penala, Stefan Đorđević ponovo doneo plus tri za ekipu iz Železnika, a Jaka Blažič iz teške pozicije promašio trojku za produžetak.

Cedevita Olimpija je doživela drugi poraz u nizu, a na početku godine koje sledi je očekuje gostovanje Megi u Beogradu. Ovaj meč je na programu 2. januara. FMP će imati malo vremena za odmor jer je duel sa Krkom, koji je bio na programu 5. januara odložen.