FMP slavio u Zadru, na istom skoru kao Partizan

ABA League 12. mar 202122:16 > 22:28 3 komentara
Nemanja Nenadić

U petak se igrala jedna utakmica 21. kola ABA lige, a FMP je kao gost u dvorani „Krešimir Ćosić“ bio bolji od Zadra rezultatom 76:63 preokretom u drugom poluvrmemenu i tako došao do sedme pobede u šampionatu.

Domaćin je imao prednost tokom čitavog prvog poluvremena, ona je iznosila i +8, ali je krajem druge četvrtine FMP počeo da topi razliku, a u trećoj deonici je došao i do prednosti. Napad Zadra u potpunosti je otkazao u četvrtoj četvrtini, gosti su stekli dvocifrenu prednost i rešili meč.

ABA:

Najbolji kod pobednika bio je Nemanja Nenadić sa 24 poena (9/17 iz igre), 5 skokova i 4 ukradene lopte za 34 minuta. Pratili su ga Marko Pecarski sa 17 poena i iskusni plejmejker Filip Čović sa po 9 poena i asistencija, uz šut iz igre 2/11.

Kod Zadra je najefikasniji bio Činanu Onuaku sa 12 poena i 4 skoka, Džastin Karter imao je 11 pna, a Kodi Džastis dodao je 10.

FMP je slavio drugi put u prethodna tri meča i u dobroj su poziciji da obezbede opstanak u regionalnom takmičenju. Sada su na skoru 7-12, koliko ima i beogradski Partizan, a u narednom kolu dočekaće Cibonu u Železniku.

Zadar posle ovog poraza ima skor 6-12, a u narednom kolu dočekaće Budućnost.