Idealan početak 2023. za crno-bele: Zadar samleven u Areni

ABA League 2. jan 202320:17 9 komentara
Tristan Vukčević
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši beogradskog Partizana nastavljaju seriju odličnih rezultata. U ponedeljak su u okviru 13. kola ABA lige u „Štark areni“ savladali Zadar ubedljivim rezultatom 114:77. Bilo je to najubedljiviji trijumf u sezoni za "Parni valjak". Izabranici Željka Obradovića su tako došli do skora 11-2 u regionalnom takmičenju.

Bila je to šesta pobeda zaredom za crno-bele u svim takmičenjima, pošto su u prethodnih 20 dana u Evroligi pobedili Efes, Fenerbahče i Bajern, a u ABA ligi FMP i Igokeu.

KK Partizan:

Navijače crno-belih može da raduje činjenica da se u tim posle dvomesečnog odsustva zbog povrede šake vratio centar Balša Koprivica.

Najefikasniji u redovima srpskog evroligaša bio je Tristan Vukčević sa 25 poena. Bila je to njegova najbolja partija sezone. Iz igre je šutirao 10/15 (3/5 za tri poena), a pogodio je dva od četiri izvedena slobodna bacanja. Imao je i 9 skokova, 4 asistencije i 1 izgubljenu loptu.

Odličan je sa 16 poena bio i Aleksa Avramović – iz igre je šutirao 5/9, a slobodna bacanja 3/4. Imao je i 3 skoka i 4 asistencije. Balša Koprivica je u povratku bio veoma dobar sa 14 poena (7/8 iz igre) i 7 skokova za 17 minuta na parketu, a po 13 poena dodali su Alen Smailagić i Janis Papapetru.

U Zadru se sa 19 poena istakao najbolji igrač tima Luka Božić (6/16 iz igre, 6/6 penali), a imao je i 10 skokova, 6 asistencija i 4 izgubljene lopte. Antonio Jordano imao je 13 poena, a Dario Drežnjak i Marko Ramljak po 11 poena.

Crno-beli su iskoristili priliku da odmore centra Matijasa Lesora, koji je bio u protokolu za ovaj meč, ali nije ulazio u igru. Od ostalih standardnih provtimaca manju minutažu imali su i Džejms Naneli (15 minuta), Zek Ledej (14), kapiten Kevin Panter (16) i Dante Egzum (17).

Osim Koprivice, došlo je do još jedne promene u sastavu u odnosu na evroligaški okršaj sa Bajernom. U ekipi nije bilo srpskih reprezentativaca Danila Anđušića i Uroša Trifunovića.

Nije bilo rezultatske neizvesnosti u prvoj utakmici crno-belih u 2023. godini jer je domaćin već krajem izuzetno efikasne prve četvrtine stakao dvocifrenu prednost (29:18).

Raspucani crno-beli su u drugom periodu došli i do vođstva 50:31, ali je u finišu poluvremena došlo do opuštanja u odbrani Partizana, pa je Zadar došao i do -8. Ipak, razlika u trećem kvartalu počinje ponovo da raste, a kada je Obradovićev tim došao do prednosti 90:62 utakmica je praktično bila okončana.

Balša Koprivica
ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Partizan već u četvrtka igra sledeću utakmicu – u „Štark arenu“ u okviru 17. kola Evrolige dolazi Monako, a iduća runda ABA lige na programu je u nedelju crno-beli dočekuju Cibonu u regionalnom klasiku.

Zadar idućeg ponedeljka igra sledeći meč u ABA ligi – gostovaće Studentskom centru u Podgorici.