Igokea posle trilera slomila Budućnost

ABA League 5. nov 202221:03 0 komentara
KK Igokea/Nikola Vuruna

Košarkaši Igokee uspeli su posle utakmice bez odbrana da pobede Budućnost u jednom od derbija šestog kola ABA lige sa 103:101, pa Igokea sada ima skor 4-2, a Budućnost 3-3.

Prevagu na tasu Igokee, doneli su Nikola Tanasković sa 20, Dešon Stivens sa 17, Antabia Voler sa 15 i Kendrik Rej sa 14 poena. Kod Budućnosti, Marko Jagodić Kuridža je postigao 20, Alfa Kaba 17, Tre Bel Hejns 16, a Kamerun Rejnolds 13 poena.

Tokom prvog poluvremena, Igokea je bila bolji rival. Igrala je agresivnije u odbrani, imala je bolja rešenja u napadu. Izabranici Dragana Bajića, vodili su sa 32:26 na kraju prve deonice, vodili su sa 63:56 na kraju prvog poluvremena.

Budućnost koja je odigrala dva meča u gostima, pre duela u Laktašima, poražena je od FMP Železnika u ABA ligi, a pobedila je London u Evrokupu, nastojala je da stigne do egala. Umorna je bila i Igokea, koja je u proteklih desetak dana poražena od Zvezde u ABA ligi, a od ekipe Bilbao u FIBA Lige šampiona.

Budućnost je tokom treće deonice stigla do 73:73, a Igokea serijom 7:0, pobegla na 80:73. Uoči poslednjeg kvartala, na semaforu je pisalo – 83:81 za Igokeu, a Budućnost je mogla da žali jer su Rejlonds i Drobnjak bili neprecizni za tri poena iz otvorenih pozicija.

Na osnovu viđenog do tog momenta, bilo je jasno da sledi velika borba, da će nijanse odlučiti pitanje pobednika. Igralo se u talasima, a dilema je bila koja ekipa će imati dobar talas u poslednjoj deonici.

Igralo se po principu poen za poen. Budućnost je uspela da povede u režiji Alfa Kabe sa 88:85, ali je vrlo brzo Igokea vodila sa 92:89. Kuridža je pogodio trojku na četiri minuta pre kraja, ali je Igokea pobegla na 100:94. Vladimir Jovanović je zatražio minut odmora kako bi pronašao modus da stigne do egala i preokreta.

Kuridža je na 50 sekundi pre kraja pogodio dva slobodna bacanja za 101:103. Igokea nije iskoristila dva napada, ali je sa dva ofanzivna skoka, uspela da stigne do prilike da reši sve dileme oko pobednika na pet sekundi pre kraja. Rej je promašio oba slobodna bacanja, a Tre Bel Hejns nije uspeo da pogodio trojku iz teške pozicije.

Sada sledi pauza zbog kvalifikacija za Mundobasket, a sve mečeve kada je reč o borbama za mesto na Svetskom prvenstvu možete da pratite na kanalima Sport Kluba. U narednoj rundi ABA lige, Budućnost gostuje Zadru, a Igokea na svom parketu čeka Cedevita Olimpiju.