Ljubljančani zaustavili Megu

ABA League 2. jan 202120:53 > 20:57 1 komentar
Džerod Džons, Cedevita Olimpija
Mega Soccerbet/Ivica Veselinov

Košarkaši Cedevita Olimpije u derbiju 13. kola ABA lige u Beogradu su pobedili ekipu Mega Sokerbeta rezultatom 93:88 i napravili veliki korak ka plasmanu u plej-of.

Gosti iz Ljubljane su prekinuli niz od dva poraza u regionalnom takmičenju (Mornar, FMP) i u duelu sa direktnim rivalom za najviši plasman odigrali izuzetno dobro i ekipi Vlade Jovanovića naneli četvrti neuspeh (9-4). Cedevita Olimpija ima učinak 7-3.

Zmajčeki su već u prvoj četvrtini došli do dvocifrene prednosti (22:12), ali je mladi tim Mege brzo odgovorio serijom 11:0 i preokrenuo rezultat. Domaći su na poluvremenu imali pola koša viška (49:48), izjednačeno je bilo i u trećem periodu, a iskustvo tima Jurice Golemca došlo je do izražaja u najvažnijem trenutku.

Cedevita Olimpija je serijom 6:0 na nešto više od minut i po pre kraja obezbedila +11 (90:79) i definitivno prelomilla utakmicu.

Nekadašnji igrač Mege Kendrik Peri bio je najefikasniji sa 21 poenom (9/11 iz igre, 3/4 za tri), Jaka Blažič je dodao 17, uz 7 asistencija, Rion Braun 16, a Džerod Džons 15.

U poraženom timu Filip Petrušev i Marko Simonović su zabeležili po 21 poen, a Dajšon Smit 13.

Beograđani u sledećem kolu dočekuju Igokeu, a slovenačka ekipa na svom terenu igra sa Budućnošću.