Luković i Ukić vodili Split do preokreta u Draženovom domu

ABA League 28. feb. 202121:16 > 21:29
Darko Planinić

U 19. kolu ABA lige u nedelju uveče upriličeno je još jedno izdanje hrvatskog košarkaškog “klasika” – Split je kao gost posle preokreta savladao Cibonu rezultatom 76:74 u “Košarkaškom centru Dražen Petrović”, a junaci pobede Splićana bili su srpski reprezentativac Marko Luković i iskusni plejmejker Roko Leni Ukić.

Vodili su “Cibosi” tokom skoro čitavog meča, a u drugoj četvrtini imali su i dvocifrenu prednost, ali je na šest mintua do kraja gostujući tim napravio seriju 15:3 i rešio duel u svoju korist.

ABA:

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Marko Luković – reprezentativac Srbije imao je 20 poena (6/10 iz igre, 6/12 slobodna bacanja), 3 skoka i 6 asistencija za 32 minuta na parketu. Roko Leni Ukić imao je 16 poena i 5 asistencija, a odličan je bio i Luka Babić –postigao je 13 poena, uz 11 skokova i 5 asistencija.

U redovima Zagrepčana iskusni Damir Markota imao je 14 poena i 5 skokova, a Roko Prkačin dodao je 11 poena i 8 skokova.

Posle ove pobede Split je na koru 6-13 i prekinuli u niz od četiri poraza. U narednom koli igraće protiv Crvene zvezde na domaćem terenu.

Cibona sada n 5-11 i predstoji im žestoka borba za opstanak u elitnom društvu. U narednom kolu “Vukovi sa Tuškanca” gostuju Partizanu, koji je u užasnom nizu od pet poraza u regionalnom takmičenju.