Odlični Dalibor Ilić „zakucao“ Megu

ABA League 14. nov 202119:22 > 19:37 0 komentara
Dalibor Ilić
Igokea/Nikola Vuruna

Prvi meč nedeljnog programa u okviru osmog kola regionalne ABA lige doneo je pobedu Igokee u Laktašima protiv Mege rezultatom 79:63. Tim Dragana Bajića tako je prekinuo niz od dva poraza, a najzaslužniji za trijumf domaćih bio je Dalibor Ilić sa 22 poena.

ABA liga:

Igokea je ovim trijumfom stigla do polovičnog učinka 4-4, dok je sastav koji vodi Vladimir Jovanović na bilansu 3-5.

Posle prilično izjednačenog prvog poluvremena, domaći tim je krajem druge četvrtine počeo da dolazi do sve veće prednosti, a ona je u drugom delu meča rasla i dostigla maskimalnih +18 na tri minuta do kraja.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Dalibor Ilić sa 22 poena (9/12 iz igre), 8 skokova i jednom ukradenom loptom. Dvocifren poenterski učinak u pobedničkom taboru imao je i Stefan Đorđević, koji je dodao 12 poena.

U Megi Mocart istakli su se Nikola Đurišić sa 14 i Malkolm Kazalon sa 13 poena i 4 ukradene, ali i 5 izgubljenih lopti.

U narednom kolu Igokea gostuje Zadru, dok će Mega dočekati Cedevita Olimpiju.