Partizan u drugom poluvremenu slomio borbeni Mornar

ABA League 29. jan 202320:49 3 komentara
Starsport

Partizan se posle velike pobede protiv Crvene zvezde na gostovanju vratio u halu „Aleksandar Nikolić“, gde je ovoga puta bio domaćin Mornaru u okviru meča ABA lige, crno-beli su protiv Barana upisali 15. ovosezonsku pobedu u regionalnom takmičenju - 92:74 (28:26, 13:15, 30:21, 21:12).

Gosti su bili rezultatski poravnati sa Beograđanima sve do 23. minuta, kad je trojkom Vujačića Mornar poslednji put imao nerešeno (47:47). Ali, od starta drugog dela igre vidno je Partizan pojačao nivo agresivnosti u odbrani.

Očigledno je Željko Obradović u pauzi imao šta da kaže svojim izabranicima, koji su od Mornara u prvom poluvremenu primili čak 41 poen. Doduše, isto toliko su i dali.

Barani su najveću prednost imali kad je nekadašnji igrač Partizana Gregor Glas pogodio trojku posle četiri minuta igre (14:8). Kad je sredinom drugog kvartala Nanali bio precizan van linije 6,75 činilo se da Partizan polako hvata ritam (34:29).

Ali, Mornar je imao snage i umeća da produži neizvesnost. Sve do kraja treće četvrtine, kad je Partizan lako pronalazio rešenja u napadu, pa je pred poslednjih deset minuta stigao do „plus devet“ (71:62). Do kraja meča dileme više nije bilo.

Na kraju, u pobedničkom timu prednjačio je Papapetru sa 19 poena, pratili su ga Smailagić sa 15 (7 skokova, 3 asistencije), Lidej sa 14 (6 skokova), Avramović sa 13 (8 asistencija), Anđušić sa deset… Na drugoj strani, bolji od ostalih bili su Glas sa 20 i Džons sa 15 poena.