Partizan u prvih deset minuta rešio meč u Skoplju

ABA League 10. okt 202217:56 1 komentar
Srđan Stevanović/STARSPORT

Partizan upisao drugu pobedu u ABA Ligi.

Košarkaši Partizana upisali su i drugu pobedu u novoj sezoni ABA Lige. Izabranici Željka Obradovića kao gosti su savladali MZT Skoplje rezultatom 92:74 (25:9, 23:23, 21:20, 23:22).

Sve je praktično u ovom meču rešeno u prvih deset minuta tokom kojih su domaći ubacili samo devet poena, a Partizan stekao prednost od 16 poena.

Zaigrao je MZT bolje u nastavku i u svakoj od naredne tri deonice bio prilično izjednačen sa Partizanom, ali šteta je bila nepopravljiva pa je ekipa iz Skoplja pretrpela i drugi poraz ove sezone.

Sa po 17 poena Partizan su predvodili Dante Egzum i Džejms Naneli. Njih dvojica su bili i jedni sa dvocifrenim učinkom u beogradskoj ekipi.

Madar je dodao devet poena, Lesor osam, a Vukčević sedam.

U MZT je najefikasniji bio Mićović sa 18 poena, pratili su ga Kafi sa 17, Maksvel sa 13 i Stojanovski sa 11.

Partizan u sledećem kolu dočekuje Studenstski centar, MZT će u goste Budućnosti.