Pavićević: Važna pobeda, nedopustivo prvo poluvreme

ABA League 5. mar 202112:19 0 komentara
Mihailo Pavićević
KK Cedevita/Ales Fevzer

Košarkaši Mornara pobedili su Zadar na svom parketu u odloženom meču 14. kola ABA lige sa 77:71, pa sada imaju skor od 15 pobeda uz četiri poraza i mogu da počnu sa pripremama za duel protiv Andore, jer će u narednom kolu slaviti protiv Primorske bez borbe.

KK Mornar:

Prvo poluvreme je bilo nedopustivo, ne smemo da ponovimo takvu partiju u nastavku sezone. Bili smo bez energije, niko se na terenu živ nije čuo. Tako ne može da se igra, kao da nas je neko naterao da izađemo na parket. U drugom delu je energija bila mnogo bolja, posebno u odbrani, a u napadu smo odigrali pametnije. Bili smo pre svega raznovrsniji. Drago mi je da sam video pozitivnu reakciju od ekipe i da smo pobedili. Svaki trijumf je bitan, svaki poraz udaljava od cilja i rezultat je ono što se pamti„, rekao je trener Mornara, Mihailo Pavićević, koji protiv Zadra nije mogao da računa na Pulena, Vajtheda, ali i Hamiltona, pa nastavio:

Mi smo tim, nema priče o tome koga nema u njemu. Nismo kompletni i moramo da igramo drugačije. Sada moramo da jakom odbranom dolazimo do rezultata, a da u napadu budemo mudri i vrlo disciplinovani. Opasno je svako soliranje i iskakanje iz sistema. Kada smo mogli da računamo na Pulena i Vajtheda to je moglo da ima i pozitivan efekat. Sada su uloge drugačije”.

Mornar gostuje Andori 10. marta. Istog dana snage će odmeriti Gran Kanarija u Uniks.

Da bi Barani stigli u TOP 8 fazu Evrokupa, neophodno je da Uniks pobedi Gran Kanariju u gostima, a da izabranici Mihaila Pavićevića kao gosti pobede Andoru sa više od devet poena razlike.