Radonjić: Timska pobeda

ABA League 16. maj. 202120:54 > 20:594 komentara
Dejan Radonjić
Photo by Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige. Izabranici Dejana Radonjića, zahvaljujući fenomenalnoj odbrani, savladali su Budućnost sa 82:78.

Izabranici Dejana Radonjića su kontrolisali dešavanja na parketu većim delom meča, a otpor Podgoričana, slomili su u poslednjem kvartalu. Zvezda je tokom prve deonice imala prednost od devet poena, na poluvremenu je imala suficit od šest, a uoči poslednje deonice, plus osam – 63:55.

Povezane vesti

U završnom kvartalu, „crveno-beli“ su uspeli potpuno da zaustave Budućnost, izabranici Dejana Milojevića nisu uspeli da postignu ni jedan poen za pet minuta igre, Zvezda je pobegla na plus 15, a zatim je usledila dramatična završnica.

Podgoričani su u režiji probuđenog Nikole Ivanovića uspeli da stignu do 78:80 na 27 sekundi pre kraja. Džordan Lojd je sa linije penala stavio utakmicu izvan dometa Budućnosti.

Utakmica je bila interesantna i kvalitetna. Ljubitelji košarke su imali šta da vide. Imali smo u većem delu meča prednost, koju smo branili u pojedinim momentima odbranom, a u pojedinim napadom. Imali smo veliku prednost sredinom poslednje deonice, delovalo je da je sve gotovo, a Budućnost je pokazala da poseduje veliki kvalitet, jer je uspela da se vrati i uvede meč u neizvesnu završnicu“, rekao je Dejan Radonjić i nastavio:

Ne bih izdvajao pojedince, pobedu koju smo ostvarili, ostvarili smo kao tim. Nemamo mnogo vremena za odmaranje i slavlje, jer nas novi meč očekuje jako brzo. Velika borba se nastavlja“.

Naredni meč finalne serije, na programu je u 18. maja, takođe u Beogradu, a za titulu su potrebne tri pobede.