Serija Ljubljančana za peti uzastopni poraz Cibone

ABA/Cibona/Mihal Jacic

Košarkaši Cedevita Olimpije u 13. kolu ABA lige u Zagrebu su pobedili ekipu Cibone rezultatom 82:79.

Zmajčeki su u prestonici Hrvatske zabeležili treći uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju i sa 21 bodom peti su na tabeli, dok je Cibona nanizala peti poraz i sa 18 bodova sa deoni je šeste pozicije.

Domaći su na minut i po pre kraja imali tri poena prednosti (79:76), ali je Cedevita Olimpija serijom 6:0 preokrenula i upisala izuzetno važnu pobedu u borbi za vrh tabele.

Cibona je bolje počela utakmicu, u većem delu prvog poluvremena imala je prednost, ne veću od četiri poena, ali su gosti u trećoj deonici serijom 12:2 prvi i jedini put obezbedili dvocifreni plus – 52:42.

Ekipa Vladimira Jovanovića je, ipak, uspela da se vratio serijom 16:4 i u poslednju četvrtinu uđe sa tri poena viška 61:58. Cibona je održavala prednost sve do finiša, koji je pripao Zmajčekima.

Jaka Blažič je bio najefikasniji sa 19 poena, Zek Ogust je dodao 16, Alen Omić 12 i 9 skokova, a Jogi Ferel i Melvin Edžim po 10. U poraženom timu Davor Branković je upisao 20 poena (9/9 za dva) i 9 skokova, Amar Gegić 15, 8 skokova i 3 asistencije, a Hose Vildosa 14 i 4 asistencije.

Ljubljančane u sledećem kolu očekuje gostovanje u Novom Mestu, a Cibona dočekuje Mornar.