Sjajni Hejl predvodio Borac do pobede u Novom Mestu

ABA League 20. nov 202121:05 0 komentara
ABA/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Košarkaši Borca u devetom kolu ABA lige pobedili su Krku u Novom Mestu rezultatom 97:90.

Čačani su prekinuli seriju od četiri poraza u regionalnom takmičenju i sa učinkom 3-6 na deobi osme pozicije izjednačili sa večerašnjim rivalom i Derbi SC.

Povezane vesti

Slovenačka ekipa je sjajno odigrala prvu četvrtinu i u jednom momentu imala je čak 16 poena prednosti (28:12), ali je Borac odgovorio serijom 9:0 i u drugi period ušao sa rezultatom 28:21.

Krka je do odlaska na odmor još nekoliko puta imala dvocifreni plus, međutim, finiš prvog dela ponovo je pripao timu Marka Marinovića tako da je posle 20 minuta bilo 44:40.

Čačani su u nastavku bili mnogo konstantniji, a serijom 8:0 za 93:82 na nešto manje od dva i po minuta pre kraja napravili su ključan korak ka pobedi. Krka je uspela da smanji na 93:90, međutim, Hanter Hejl je košem 25 sekundi pre kraja rešio i poslednju dilemu.

Hejl je bio najefikasniji sa 27 poena (6/8 za tri), uz po 7 skokova i asistencija, Marko Pecarski je dodao 19, Lautaro Lopez 15, uz 9 asistencija, a Sava Lešić 14.

U domaćoj ekipi Rok Stipčević je prednjačio sa 27 poena i 7 asistencija, dok je Jurij Macura imao 18 poena.

Srpski tim u sledećem kolu gostuje Splitu, a Krka će seriju od tri poraza pokušati da prekine u Železniku protiv odličnog FMP.