Slavlje Borca u Novom Mestu

ABA League 15. mar. 202119:45
Borac/Duško Radišić

Košarkaši čačanskog Borca slavili su u jednom od najvažnijih mečeva sezone u Novom Mestu protiv direktnog rivala za opstanak Krke 94:74 u 21. kolu ABA lige.

Za Čačane pobeda je bila imperativ u Novom Mestu. I verovatno ta spoznaja je okovala noge gostima. Bolje je krenula Krka, završila prvu četvrtinu 24:18, a u drugoj stekla i devet poena prednosti. I to je bilo to od njih.

Usledila je serija 15-3 Borca, koji je na poluvreme otišao sa +2. U trećoj deonici se razlika popela i na +12, a demonstracija sile viđena je u poslednjih 10 minuta koje su gosti dobili 23:10.

Kod pobednika Džons je bio najefikasniji sa 20 poena uz četiri asistencije, Sanadze je postigao 16, a Luis Smit 13 poena. Na drugoj strani Kemfor je bio najefikasniji sa 26 pogodaka.

Borac je i dalje 13. pretposlednji sa skorom 5-14, ali ima samo pobedu manje od Zadra i Krke. Međutim, glavni rivali Borcu su FMP koji ima skor 7-12 i Partizan koji ima 7-13, jer ukoliko Zlatibor Čajetina bude druga u ABA 2 ligi automatski će rival u baražu biti najlošiji srpski tim iz ABA lige.