Turobna forma Partizana: Cibona slavila u Beogradu

ABA League 6. mar. 202121:17 > 21:4026 komentara
KK Partizan

Treći meč subotnjeg programa 20. kola ABA lige doneo je klasik balkanske košarke, a Cibona je kao gost u Beogradu slavila protiv Partizana rezultatom 90:87 posle produžetka i nanela crno-belima šesti uzastopni poraz u regionalnom takmičenju.

Partizanov skor u ABA ligi je 7-12, a poslednji put ekipa Saše Filipovskog slavila je u ABA ligi trećeg januara protiv Splita. Takođe, bio je ovo deveti poraz Partizana u poslednjih 11 utakmica u svim takmičenjima.

Na početku utakmice upriličen je minut ćutanja u znak sećanja na legendu Partizana Milenka Savovića, koji je nedavno preminuo u 61. godini. Crno-beli su iz pijeteta prema nekadašnjem kapitenu u sportskom direktoru na dresovima nosili crni flor.

KK Partizan:

Cibona je imala dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, ali je Partizan uspeo da dođe do egala u finišu susreta, najviše zahvaljujući odličnoj šuterskoj partiji Uroša Trifunovića. Partizan je na manje od dva minuta do kraja imao prednost od pet poena, ali je Cibona to uspela da stigne ofanzivnim skokom i slobodnim bacanjima Radovčića i Planinića.

Na 15 sekundi do kraja Ognjen Jaramaz je slobodnim bacanjima doneo Partizanu +3, ali je Nakić trojkom doneo dodatnih pet minuta u kojima je Cibona uspela da dođe do pobede protiv neubedljivog Partizana.

Najefikasniji kod crno-belih bio je Uroš Trifunović sa 20 poena (6/10 iz igre), 6 skokova i 4 asistencije. Sa 15 poena pratio ga je Rašon Tomas, 14 je dodao Ognjen Jaramaz (4/14 iz igre, 0/7 za tri poena), a 13 je upisao Nemanja Dangubić. Markus Pejdž nije imao svoje šutersko veče – pogodio je svega jedan od 11 šuteva iz igre. Partizan je nastupio bez Vila Mozlija, Novice Veličkovića, Radeta Zagorca i Erika Mike.

U pobedničkoj ekipi Roko Prkačin je imao 23 poena (9/12 iz igre) i 9 skokova, a takođe 23 poena ubacio je Toni Nakić (8/12 iz igre), a imao je i 5 skokova i 3 asistencije. Iskusni centar Darko Planinić meč je završio sa 15 poena.

Ciboni je ova pobeda, treća u poslednja četiri meča u ABA ligi, bila veoma značajna u borbi za opstanak – sada imaju 6-11, a u narednom kolu gostuju Crvenoj zvezdi.

Partizan u narednom meču 10. marta u Ljubljani dočekuje francuski Metropolitan i u tom duelu će se boriti za plasman među najboljih osam timova Evrokupa. Za prolaz „Parnog valjka“ potrebno je i da se poklopi rezultat iz meča koji igraju Lokomotiva Kubanj i Trento.

Ranije u subotu Igokea je bila bolja od FMP u Železniku rezultatom 87:82, a Cedevita je u Čačku savladala Borac 95:82.