Ivanovićeva Zvezda ne zna za poraz ni posle napetog derbija!

ABA League 28. nov 202222:45 > 22:52 20 komentara
Nemanja Nedović
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su „večitog rivala“ Partizan rezultatom 90:74 u utakmici koja se u ponedeljak igrala u okviru osmog kola ABA lige. Crveno-beli sada imaju skor 6-1 u regionalnom takmičenju, dok je Partizanu ovo bio prvi poraz i sada su na učinku 7-1.

Tim sa Malog Kalemegdana ne zna za poraz otkad ga je preuzeo crnogorski trener Duško Ivanović – bila je ovo peta pobeda za Zvezdu pod vođstvom novog šefa stručnog štaba (dve u Evroligi, tri u ABA).

Povezano:

Prvi derbi u sezoni obeležio je i prekid krajem prve četvrtine, koja je zbog toga trajala čitav sat. Posle masovnog ubacivanja predmeta na parket sudije predvođene Damirom Javorom su napustile teren, a ubrzo je obezbeđenje ispraznilo deo hale sa najvatrenijim pristalicama Zvezde. Sa tog dela tribina bačeno je najviše predmeta.

Zvezda na ovoj utakmici ima i za čim da žali jer je u prvoj četvrtini povredu doživeo plejmejker Nikola Ivanović, koji se posle jednog nezgodnog pada nije vratio u igru. Prema informacijama iz hale, Ivanoviću je slomljeno rebro.

Partizanu nije pomogla ni najbolja partija Janisa Papapetrua otkad je Grk došao u redove crno-belih. Ovo je treći poraz zaredom za Partizan, koji je u prethodnoj nedelji dvaput izgubio na gostovanjima u Evroligi – u Barseloni i Madridu, kada ih je savladao Real.

U prvom poluvremenu Partizan je bio taj koji je češće imao prednost, iako su se timovi smenjivali u vođstvu. Međutim, ispostaviće se da je meč rešila serija koju je Zvezda napravila krajem druge i početkom treće četvrtine. Crveno-beli su tada napravili niz od 16 poena bez odgovora Partizana i stigli do dvocifrene prednosti.

Najzaslužniji za sticanje te prednosti bio je Nemanja Nedović, ali su u trećem kvartalu Janis Papapetru i Dante Egzum uspeli da vrate Partizan na zaostatak od samo dva poena.

Međutim, napad Obradovićevog tima je opet stao u četrvrtoj četvrtini, a sjajni Vildoza je inicirao novu seriju Zvezde, posle koje Partizan nije uspeo da se oporavi i na kraju je domaćin došao do ubedljivog trijumfa.

Najbolji u crveno-belom dresu bio je argentinski plejmejker Luka Vildoza sa 19 poena (6/13 iz igre, 5/5 penali) i 5 asistencija, a pratio ga je Nedović sa 17 poena, od čega je 15 ubacio u prvom poluvremenu. Iz igre je Nedović šutirao 5/12, a i on je pogodio svih pet slobodnih bacanja.

Reakcije na derbi:

Ognjen Dobrić je imao 11, Bil Bentil 9, a Filip Petrušev 8 poena.

Trenera Ivanovića može da raduje da je njegov tim izgubio svega sedam lopti, čak duplo manje od rivala.

Kod Partizana najbolji je bio spomenuti Papapetru sa 15 poena (5/7 iz igre) i 5 skokova, a Egzum je ubacio 14 (3/7 iz igre, 7/7 bacanja). Kapiten Kevin Panter imao je 12 poena (2/7 iz igre, 7/7 penali). Jam Madar imao je 9 poena (sve u prvom poluvremenu), a Vladimir Brodzijanski 8.

Blede partije pružili su bitni igrači crno-belih – Zek Ledej (5p, 2/7 iz igre), Danilo Anđušoć (2p, 0/4 iz igre) i Matijas Lesor (0p, 0/1 iz igre za 10 minuta).

Obradovića može da obraduje da se posle odsustva zbog povrede u tim vratio Alen Smailagić, kojem se predviđala daleko duža pauza zbog povrede prsta.

KK Partizan tokom prekida

Posle derbija Partizan i Zvezdu očekuju nove utakmice u Evroligi – tim Željka Obradovića u četvrtak dočekuje Valensiju, a crveno-beli će dan kasnije ugostiti Virtus. Utakmice Evrolige gledajte u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba, SBB mreži i EON platformi.

Idućeg četvrtka na programu je novi „večiti derbi“, ovog puta u Evroligi, a domaćin će u „Štark areni“ biti Partizan.