Dobrić nosio Zvezdu do 1:0 u seriji

ABA League 16. maj. 202118:28 > 20:4438 komentara

Crvena zvezda je dobila prvu utakmicu seriju finala ABA lige protiv Budućnosti 82:78.

Crveno- beli su vodili većim delom utakmice, sredinom četvrte deonice imali su i plus 15, ali se Budućnost na 27 sekundi vratila na minus dva. Ipak Lojd je bio precizan sa penala za konačan rezultat.

U redovima Zvezde je blistao Dobrić, koji je sa 23 poena bio ključni čovek u trenucima kada je Zvezda stvarala prednost. Isti broj poena postigao je i Lojd, a dvocifren je još bio i Davidovac sa 12 poena.

Najefikasniji na meču bio je centar Budućnosti Vili Rid sa 26 poena. Jedino ga je ispratio Nikola Ivanović, koji je postigao 16 poena, od toga 11 u poslednjoj deonici.

Naredni meč na programu je u Beogradu u utorak od 20.30 časova. Pobednik je ekipa, koja prva dođe do tri pobede.

Tok meča:

Tvrd početak utakmice. Crveno – beli su poveli preko Džordana Lojda, usledilo je nekoliko napada bez realizacije, da bi Budućnost na isteku drugog minuta izjednačila na 2:2. Hol vraća prednost Zvezdi, a Mitrović posle ofanzivnog skoka poentira za Budućnost.

Davidovac pogađa, a posle tehničke za Dejana Milojevića, Lojd je precizan sa penala za plus tri 7:4. Četvrtim poenom Davidovac vodi Zvezdu na plus pet, a onda pogađa i raspoloženi Lojd za 11:4. Nikolić trojkom smanjuje na 11:7, da bi Dobrić jednim pogođenim bacanjem vratio Zvezdu na plus pet.

Rid posle sjajne akcije vodi Budućnost na minus tri, ali odlični Davidovac sa košem i slobodnim bacanjem povećava prednost Beograđana, a onda Dobrić iz kontre trojkom vodi Zvezdu na najvećih plus devet.

Ipak nastavlja da blista Vili Rid. Pogodak posle ofanzivnog skoka vraća Podgoričane na minus sedam. Nikolić sa penala smanjuje prednost na pet poena – 18:13. Odličnom odbranom Budućnost oduzima loptu Zvezdi, a na liniji slobodnih bacanja precizan je Nikola Ivanović za 18:15.

Kuzmić posle asistencije Uskokovića vodi Zvezdu na 20:15, ali posle velike greške Dobrića Petar Popović trojkom smanjuje na 20:18. Obe ekipe su rano izašle iz bonusa, pa je viđen veliki broj slobodnih bacanja, koje promašuju i jedni i drugi. Zoran Nikolić poravnava skor na 20:20. Tim rezultatom je završena prva deonica.

Druga četvrtina:

Po dva propuštena napada na obe strane. Crveno-beli se muče sa šutem za tri poena. Simonović promašuje tri vezana šuta. Pogodili su samo jednu iz 12 pokušaja. Budućnost vodi prvi put u meču sa 22:20, ali Duop Rit pogotkom i onda Dobrić pogotkom iz odbojke vodi Zvezdu na 24:22. Serijom 6:0, Zvezda ide na plus četiri.

Kobs je dobio tri bacanja posle faula Dobrića, sva tri je pogodio, Budućnost dolazi na 26:25. Odlični Rit trojkom vodi ponovo crveno-bele na plus četiri, a Kobs upisuje nova dva poena na drugoj strani za 29:27, a Rid zakucavanjem ponovo poravnava rezultat.

Još jedan neuspešan napad Zvezde. Rid pogađa jedno bacanje za 29:30, ali u sledećem napadu Lojd pogađa trojku uz faul za 33:30 za crveno-bele. Na drugoj strani opet bacanja za Rida. Pogađa jedno za minus dva. Davidovac trojkom vodi Zvezdu na 36:31.

Ponovo Lojd, Zvezda je na plus sedam, ali onda Delavale trojkom sa velike distance smanjuje na minus četiri 38:34. Serija Lojda, njegov 15, poen za 40:34 za Zvezdu. Zakucavanje Rida za 40:36. Lazić sa penala precizan – 42:36. Rid drži Budućnost u igri 42:38. Sa zvukom sirene Zvezda preko Lazića okončava poluvreme – 44:38 za Zvezdu na poluvremenu.

U redovima Beograđana najefikasniji Lojd sa 15 poena, prati ga Davidovac sa 10. Najbolji među Podgoričanima je Vili Rid sa 14 poena. Sledeći na listi strelaca su Kobs i Danilo Nikolić sa pet poena.

Treća četvrtina:

Kuzmić prvi pogađa u drugom poluvremenu i to jedno slobodno bacanje za plus sedam Zvezde. Lojd ne koristi dobru odbranu Zvezde da poveća prednost. Promašuje tri vezana šuta. To kažnjava Ivanović za 45:40. Rid muči odbranu Zvezde, ali se muči sa penala. Pogađa jedno za 45:41. Odličan prodor Uskokovića za 47:41.

Vraća se i Lojd u ritam za 49:41, a Kobs trojkom smanjuje na pet razlike – 49:44. Vili Rid zakucava i Budućnost je opet u igri 49:46. Rid ponovo polovičan sa penala, Podgoričani na minus dva. Davidovac precizan ne jednoj, Ivanović na drugoj strani – 51:49. Dela Vale je iznudio tri slobodna bacanja. Precizan je, Budućnost vodi 51:52.

Dobrić treć dvocifreni igrač u Zvezdi. Pogađa sa penala za 53:52. Mitrović vraća prednost za Budućnost, Dobrić zakucava za 55:54. Nastavlja se klackalica. Ivanović pogađa jedno bacanje za egal – 55:55.

Nastavlja se serija faulova. Dobrić ponovo na liniji slobodnih bacanja. Precizan je za 57:55. Onda još jedna sjajna akcija beka Crvene zvezde za 59:55. Osam njegovih poena. Zvezda je stegla odbranu, precizni su i Rit i Noko. U poslednjih deset minuta Zvezda ulazi sa plus osam – 63:55.

Četvrta četvrtina:

Nekoliko propuštenih napada na startu poslednjih deset minuta. Skor se ne menja na semaforu. Sjajni Dobrić nastavlja da rešeta. Pogađa trojku, a onda posle sjajne kontre Lojd pogađa za plus 13 -68:55. Budućnost nema rešenje za odbranu Zvezde. Crveno-beli od 55:55 napravili seriju 15:0 posle bacanja Hola za 70:55.

Rid prekida seriju Beograđana i smanjuje na 70:57. A onda je precizan i Nikolić za 70:59. Serija Budućnosti od 7:0, ali Dobrić floterom vraća Zvezdu na plus deset. Budi se Ivanović i pogađa uz dodatno slobodno bacanje za 72:65. Lojd je precizan za 74:65. Rid zakucava za minus sedam – 74:67.

Serija dobrih napada na obe strane. Lazić pogađa za 76:67. Ivanović nastavlja sa dobrom partijom u završnici. Dobija dva bacanja. Pogodio je jedno za 76:68. Nova bacanja za Ivanović posle propuštenog napada Zvezde. Budućnost je prišla na šest razlike – 76:70.

Rid smanjuje na 76:72. Davidovac pogađa za Zvezdu posle sjajne asistencije Lojda za 78:72. Nikolić pravi faul u napadu, ali onda i velika greška Lojda kojom Ivanovića šalje na liniju slobodnih bacanja. As Budućnosti pogađa za 80:76.

Kobs promašuje čistu trojku, na drugoj strani maši Lojd. Popović smanjuje na minus dva 80:78. Budućnost pravi faul, Lojd pogađa oba bacanja, Zvezda ide na 82:78. To je konačan rezultat.