„Zmajevi“ se vratili pobedama u ABA – „spržili“ MZT

ABA League 29. okt 202219:59 0 komentara
Matic Rebec

Košarkaški ljubljanske Cedevita Olimpije stigli su do četvrte pobede u tekućoj sezoni ABA lige – izabranici Jurice Golemca su u subotu u Tivoliju savladali skopski MZT ubedljivim rezultatom 93:73 u petom kolu regionalnog takmičenja.

Slovenački tim posle ove pobede ima skor 4-1, dok su Makedonci ostvarili 1-4.

ABA liga:

Bila je ovo prva pobeda Cedevite nakon četiri uzastopna poraza u svim takmičenjima (Bursa, Kluž-Napoka, Budućnost, Huventud).

U drugom poluvremenu domaćin je došao do dvocifrene prednosti i do kraja susreta samo je uvećavao razliku, a od treće četvrtine ona se uglavnom kretala oko 20 poena.

Najbolji kod pobednika bio je nekadašnji centar Crvene zvezde Alen Omić sa 19 poena (7/7 iz igre) i 7 skokova, a Jogi Ferel je ubacio 16, uz 7 asistencija. Džoš Adams je dodao 10, a srpski internacionalac Marko Jeremić takođe 10 poena, uz 5 skokova.

U redovima MZT istakao se srpski internacionalac Strahinja Mićović sa 25 poena i 7 skokova, a iskusni Vojdan Stojanovski dodao je 11 poena.

U narednoj rundi Cedevita Olimpija će ugostiti FMP šestog novembra, dok će MZT igrati kod kuće protiv Mornara. Cedevita u međuvremenu u sredu igra u gostima u Evrokupu protiv Venecije, a taj duel ćete moći da gledate direktno na Sport klubu.