Zvezda „ukrala“ pobedu u Ljubljani

ABA League 24. jan 202219:52 > 20:03 36 komentara
Ostin Holins
ABA league/Twitter

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu u derbiju 17. kola ABA lige u gostima protiv Cedevita-Olimpije u Ljubljani 83:82.

Bila je Zvezda na kolenima. Gubila je 55 sekundi pre kraja 82:78. Međutim, ova ekipa definitivno ima jak karakter. Prvo je Ostin Holins pogodio trojku za 82:81. Potom dobra odbrana, skok Luke Mitrovića, a sve bolji Nikola Ivanović kao špricer je bio hladan na liniji slobodnih bacanja pet sekundi pre kraja. Pogodio oba i doneo Zvezdi pobedu, koja je približava obezbeđivanju prednosti domaćeg terena kroz čitav plej-of.

Domaćin je bolje počeo utakmicu, poveo je u prvoj četvrtini 27:18. Ipak, Zvezda se stabilizovala i do poluvremena se praktično igralo na jedan posed razlike. Na veliki odmor otišlo se nerešenim rezultatom 43:43.

U trećoj četvrtini Zvezda je preuzela kontrolu dešavanja u Tivoliju. Povela je i 63:56. Ali onda je Cedevita-Olimpija serijom 6-0 utakmicu ponovo vratila na jedan posed. Tako se igralo bukvalno do kraja. Imala je veliku šansu Cedevita-Olimpija, ali na kraju crveno-beli su bili staloženiji u završnici i praktično „ukrali“ pobedu.

Kod pobednika najbolji je bio Holins sa 18 poena, Nejt Volters je postigao 14 uz pet asistencija, Branko Lazić 11, a Kalinić 10 poena uz četiri asistencije. Na drugoj strani Jaka Blažič je zabeležio dabl dabl od 21 poena i 11 skokova uz pet asistencija.