BBL: Alba slavila u derbiju, Mićović dobar u porazu Bona

ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

U 7. kolu nemačke BBL lige postignuti su sledeći rezultati: Alba Berlin - Ulm 93:83, Frankfurt - Bajrojt 104:86, Bamberg - Bon 80:66, Ludvigzburg - Fehta 85:73.

Alba je na svom parketu savladala Ulm posle bolje igre u većem delu susreta. U pobedničkoj ekipi po 17 poena postigli su Nils Gifi i Luk Sikma, pri čemu je ovaj drugi imao i 5 skokova. Kod poraženih Demitrius Konger je uknjižio 18 poena i 3 skoka.

U duelu Frankfurta i Bajrojta vođena je manje, više, ravnopravna borba u prvom poluvremenu, da bi u drugom domaćin pojačao tempo i konstantno povećavao razliku i na kraju slavio sa maksimalnih 18 poena razlike.

Jon Gudmundson u dresu Frankfurta postigao je 25 poena i tome dodao 8 asistencija, a Majkl Kesens 20 koševa I 9 skokova. Za Bajrut Frenk Bertli je upisao 22 poena.

Bamberg je porazio ekipu Bona posle velikog preokreta. Gosti su imali 14 poena prednosti na poluvremenu (27:41), a domaći su ih sustigli do kraja treće deonice i u četvrtoj poveli. Zatim su potpuno dotukli rivala, kada su pobegli na “plus 16” (72:56).

U pobedničkoj ekipi najbolji su bili Kejs Filer sa 18 poena, 4 skoka i 3 asistencije i Devon Hol sa 17 koševa i po 3 skoka i asistencije. Za Bon Strahinja Mićović je postigao 15 poena, 3-3 šut za dva poena i 8-6 slobodna bacanja.

Ludvigzburg je većim delom susreta protiv Fehte imao visoko vođstvo, koje je na poluvremenu iznosilo 22 poena, a zatim je bilo i 28 (58:30). Gosti su iskoristili manje opuštanje domaćina i u završnici smanjili razliku na prihvatljivih 12 poena.

U pobedničkom sastavu Elias Heris je upisao 20 koševa i 9 skokova, a za Fehtu Filip Herkenhof je uknjižio 15 koševa i 6 skokova.

Tabela: Bajern 6-0, Ludvizburg i Alba 6-1, Ulm,  Krajlshajm i Hamburg 5-1, Oldenburg i Braunšvajg 4-2, Bamberg 4-3, Bajrojt 3-4, Sintainiks 2-4, Frankfurt 2-4, MBC Vircburg i Getingen 2-4, Bon i Čeminc 1-6, Fehta i Gisen 0-7.