BBL: Bajern se razgoropadio, Lučić 5 poena

Košarka 12. feb. 202122:46 > 23:00
2020 Euroleague Basketball

U petak je na programu bilo čak osam mečeva 18. kola košarkaške Bundeslige Nemačke, a evroligaške ekipe su bile sigurne – Alba je bila bolja od Bajrojta u Berlinu, dok je Bajern u Minhenu deklasirao Frankfurt.

Bajern je slavio protiv Fraport Skajlajnersa rezultatom 84:58, a ključna je bila druga četvrtina, u kojoj su gosti iz Frankfurta ubacili tek 4 poena. Bajern je na poluvreme otišao sa +23 i meč je praktično bio rešen.

Najbolji u ekipi Andree Trinkijerija bio je Paul Cipser sa 17 poena i 4 skokoa, Džejlen Rejnolds dodao je takođe 17 poena. Srpski reprezentativac Vladimir Lučić meč je završio sa 5 poena (2/4 iz igre, 1/1 penali), 2 skoka i 1 asistencijom za 13 minuta na parketu. U poraženoj ekipi istakao se Robertson sa 13 poena.

Bajern sada ima skor 14-3 i dalje zaostaje za vrhom tabele na kojem je Ludvigzburg sa bilansom 17-1.

Alba je u Berlinu sa 80:68 pobedila Bajrojt, a u ekipi domaćina istakao se Maodo Lo sa 23 poena i 6 asistencija, dok ga je sa 11 poena pratio Fontekjo.

U redovima poraženog Bajrojta sa 12 poen, 8 skookva i 5 asistencija a istakao se Tajbi, dok je 11 ubacio Litvanac Olisevičijus.

U ostalim mečevima 18. kola koji su se igrali u petak zabeleženi su sledeći rezultati:

Oldenburg – Gisen 93:97
Ulm – Getingen 93:64
Fehta (Stefan Peno 3p, 3as za 14 min) – Ludvigzburg 66:84
Hemnic – Bamberg 85:82
Krajlshajm – Braunšvajg 75:69
Hamburg – Bon (Strahinja Mićović 6p, 4sk za 19 min) 71:78

Odložen je meč između Miteldojčera i Vircburga.

Utakmice košarkaške Bundeslige Nemačke pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.