BiH: Božović i Šalić na nivou

MZT Skopje Aerodrom/Petr Stojanovski

Na dva subotnja meča 16. kola elitne lige Bosne i Hercegovine postignuti su ovi rezultati: Čelik - Promo 88:75, Zrinjski - Mladost 81:84.

Na utakmici u Zenici Promo je na startu poveo, ali su domaći preokrenuli rezultat na kraju prve četvrtine (23:20) i zadržali vođstvo i u drugoj deonici, međutim, gosti su na veliki odmor otišli sa pet poena viška (38:43). Zatim su Zeničani krajem treće četvrtine uspostavili ravnotežu (59:59) i u četvrtom periodu odmakli na dvocifrenu razliku i obezbedili siguran trijumf.

Za ekipu iz Zenice Haris Delalić je postigao 23 poena i upisao 8 skokova, a Milivoje Božović 21 poen, 9 skokova, dok je u gostujućoj ekipi Berin Gudić uknjižio 21 poen i 5 skokova, a Karen Vilson 19 poena, 2 skoka i 7 asistencija.

Mladost je osvojila važne bodove na terenu favorizovanog Zrinjskog. Sastav iz Mrkonjić Grada je sigurnije ušao u meč i održavao neznatno vođstvo, ali su Mostraci potom preuzeli inicijativu i jednocifreno vođstvo, a na poluvremenu je bilo 35:32. Kasnije je bilo i “plus 10” za domaće (42:32), ali borbeni gosti se nisu predali. Već u trećoj deonici su preokrenuli rezultat u svoju korist, a zatim, u četvrtom periodu napravili totalan preokret, jer je “plus 10” tada bio na njijhovoj strani (61:71).

U pobedničkoj ekipi Đoko Šalić je zabeležio 21 poen, 5 skokova i 2 asistencije, P Lobarev 20 poena, 1 skok i 2 asistencije, a u Zrinjskom Luka Anđušić 26 koševa, 4 skoka i 3 asistencije.

Redosled na tabeli: Spars 10-2, Čelik, Leotar i Zrinjski 8-6, Široki Brijeg 8-5, Sloboda 7-7, Promo 6-9, Čapljina 7-6, Bosna 6-7, Mladost 5-9,  Bratunac 6-6, Borac 5-8, Kakanj 3-10.