BiH: Široki pobedio Bosnu, Zrinjski i Spars ubedljivi

Ex-Yu lige 15. okt 20171:21 > 1:22
SK

Četiri utakmice odigrane su u okviru prvog kola prvenstva BiH, koje je obeležila pobeda Širokog nad Bosnom rezultatom 71:66. U ostalim mečevima, trijumfe su upisali Spars, Kakanj i Zrinjski.

U Širokom Brijegu, dva tima su vodila veliku borbu tokom cele utakmice, ali je domaći tim preuzeo kontrolu u drugoj četvrtini i od tada nije propuštao vođstvo. Ono je u jednom trenutku u trećem periodu bilo i dvocifreno, a iako je Bosna uspela da se trgne i pripreti u poslednjoj četvrtini, u samom finišu je posustala.

Najbolji u pobedi Širokog bio je Josip Naletilić sa 20 poena, dok je Mateo Drežnjak dodao 13.

Na drugoj strani, Goran Ikonić je upisao 15 poena, a jedan manje imao je Aldin Đelmo, koji je upisao i sedam skokova.

Spars i Zrinjski upisali su izuzetno ubedljive pobede. Spars je slavio protiv Radnika sa 95:64, dok je Zrinjski bio bolji od Studenta sa 80:59.

Sarajlije je do trijumfa na početku sezone predvodio Igor Josipović sa 18 poena i šest skokova, Dejan Đokić je imao 15 poena i pet skokova, dok je Maksim Kovačević utakmicu završio sa 12 poena i pet skokova.

U poraženom timu, Luka Jovanović je postigao 17 poena, uz pet skokova, dok je Filip Kaluđerović dodao 15 poena.

Zrinjski je u svojim redovima imao četvoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, među kojima su se istakli Aleksandar Sokolović sa 17 poena i Vedran Princ sa dva manje i šest asistencija.

Kod gostiju iz Mostara, Ivica Širić i Miloš Marković imali su po 14 poena. Marković je dodao i 13 skokova.

U jedinoj preostaloj utakmici, Kakanj je pobedio Mladost 83:79, uz sjajnu partiju Danila Negovanovića, koji je taj duel završio sa 25 poena.