Široki slavio u Sarajevu, majstorica rešava titulu

Ex-Yu lige 26. maj 201919:31 > 19:32
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkaši Širokog slavili su u četvrtom meču finalne serije i izjednačili na 2:2 u seriji koja će odlučiti šampiona Bosne i Hercegovine.

Četvrti duel Širokog i Sparsa u Sarajevu protekao je u znaku gostiju koji su slavili rezultatom 75:59 i tako izjednačili seriju na 2:2.

U Sarajevu je sve bilo spremno za slavlje i istorijsku titulu šampiona, ali pitao se nešto i Široki pa će dva tima ipak igrati majstoricu.

Široki je kontrolisao meč sve vreme a na kraju treće četvrtine bio je na +8. Jak tempo imali su gosti i u poslednjih deset minuta što im se isplatilo i donelo pobedu.

Domaćin majstorice biće Široki.

Goste je do trijumfa vodio Mateo Drežnjak sa 19 poena, Derick Fener je ubacio 17 poena, a Filip Kraljević je dodao 16. Kenan Bajramović je kod Sparsa ubacio 11 poena.