Široki ubedljiv u derbiju protiv Sparsa

BIH 4. jan 202019:55 > 19:57
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Dva duela odigrana su u subotu u košarkaškom šampionatu Bosne i Hercegovine. Pobede su upisali Široki Brijeg i Sloboda.

Košarkaši Širokog slavili su na gostovanju Sparsu u derbiju kola rezultatom 77:64.

Usporeno su krenule obe ekipe pa je u prvoj četvrtini postignut mali broj poena. U drugoj deonici Spars nije popravio igru u napadu, ali zato Široki jeste pa je gostujući tim na poluvremenu imao 11 poena prednosti.

Stečeno vođstvo Široki je značački sačuvao do kraja meča i došao do 11. pobede u sezoni, u 13. odigranoj utakmici.

Najbolji u Širokom bili su Valter Danijel Greg sa 17 poena i deset skokova, Fahrudin Manjgafić sa 16 poena i sedam skokova i Sani Čampara sa 14 poena.

Spars su predvodili Jovan Đorđević – Marinković sa 17 poena i Adnan Arslanagić sa poenom manje.

Sloboda je slavila na gostovanju Promu rezultatom 78:75.