Božović držao čas Bosni, 22 poena i 20 skokova

Ex-Yu lige 14. nov 202018:53 > 19:07
2020 Euroleague Basketball

U jedinom subotnjem meču 7. kola elitnog šampionata BiH, snage su odmerile ekipe Bosne i Čelika, pri čemu je slavio gostujući tim - 78:66.

Zeničani su od starta zaigrali bolje, nametnuli ritam i već u drugoj četvrtini stekli pristojno vođstvo. Na poluvremenu je na semaforu stajalo 27:42, a Sarajlije su u nastavku bezuspešno pokušavale da sustignu rivala. Uspeli su samo donekle da ublaže poraz.

U pobedničkom timu standardno odličan Milivoje Božović ovom prilikom je nadmašio sebe sjajnim dabl-dabl učinkom, zabeležio je 22 poena i čak 20 skokova (3 u napadu i 17 u odbrani)! Izvrsnu partiju zaokružio je indeksom uspešnosti – 39!

Božović je imao solidnog saradnika u Erminu Dediću, koji je upisao 17 koševa i 4 asistencije.

Kod poraženih, Luka Igrutinović je postigao 22 poena i dodao 3 skoka.

Na tabeli vodi Spars Sarajevo sa maksimalnim skorom 5-0, slede: Široki Brijeg 4-1, Promo 3-3, Čelik, Sloboda 3-2, Kakanj 2-3, Čapljina, Bratunac, Bosna 1-3, Leotar , Mrkonjić Grad 1-2, Borac 0-4, Igokea 0-0.