Čelik pobednički, dabl-dabl Božovića

BIH 21. nov. 202021:15 > 21:54
SK

U okviru osmog kola elitnog šampionata Bosne i Hercegovine u subotu su odigrana tri susreta: Čelik - Bratunac 83:80, Leotar - Bosna 80:86 i Sloboda - Zrinjski 101:108.

Zeničani su savladali goste iz Bratunca posle ravnopravne borbe većim delom utakmice zahvaljujući boljoj igri u završnici. U ekipi Čelika i ovom prilikom najbolji je bio Milivoje Božović sa dabl-dabl partijom,17 poena i 18 skokova i 2 asistencije. Isti broj koševa postigao je Haris Delalić uz 4 asistencije.

U poraženom sastavu Aleksandar Danilović je uknjižio 18 koševa, 6 skokova i 3 asistencije.

Bosna je pobedila Trebinjce u gostima u uzbudljivom i dinamičnom susretu. Sarajlije su u drugom poluvremenu, posle vođstva domaćih, preuzele inicijativu. U poslednjoj četvrtini bila je rezultatska klackalica, da bi gosti tek u poslednjem minutu meča slomili otpor domaćih.

Najefikasniji pojedinac utakmice bio je Dejan Jeftić iz Bosne, sa 23 poena, 6 skokova i 2 asistencije, a u timu Leotara bolji od ostalih bio je Đorđije Ninković sa 16 koševa i 3 asistencije.

Na utakmici u tuzlanskom “Mejdanu” viđena je kanonada koševa, a posle pravog košgeterskog obračuna pobedničke bodove su odneli Mostarci. U prvom poluvremenu je odnos snaga, uglavnom, bio egal, ali u nastavku susreta je Zrinjski stekao manju prednost, koju uspeva da sačuva do kraja meča.

U pobedničkoj ekipi Ervin Karlbe je postigao 28 poena, tome dodao 8 skokova i 4 asistencije, a Tihomir Vranješ je upisao 27 koševa, 5 skokova i 4 asistencije.

Kod poraženih, najbolji je bio Ibrahim Durmo sa neverovatnim dabl-dabl ostvarenjem, 21 poenom i 20 skokova!

Poredak na tabeli: Spars 5-0, Čelik 4-2, Široki Brijeg 4-1, Sloboda i Promo 3-3, Zrinjski 4-0, Kakanj 2-4, Leotar i Bosna 2-3, Bratunac 1-4, Čapljina 1-3, Mrkonjić Grad 1-2, Borac 0-4, Igokea 0-0.