Rutinske pobede Borca i Leotara

BIH 28. nov. 202021:32 > 21:51
SK

U 6. kolu prvenstva BiH u subotu su odigrane dve utakmice, Borac - Mladost 83:74 i Leotar - Čapljina 94:88.

Banjalučani su na svom parketu u dvorani Borik savladali goste iz Mrkonjić Grada. Mladost je bolje ušla u meč, u drugom minutu na semaforu je stajalo 0:7, dva minuta kasnije 4:11, ali su domaći do kraja četvrtine sredili redove (24:23).

U drugom periodu ekipe su se najpre smenjivale u vođstvu, da bi Borac posle prvih 20 minuta igre vodio 47:38. U nastavku su gosti izjednačili na 55:55, a potom stigli i do 60:65. Banjalučani u četvrtoj deonici prave seriju 12:0 (77:65) i vođstvo od desetak poena ne ispuštaju do kraja susreta.

Tavarijus Šajn iz Borca je upisao dabl-dabl sa 22 poena, 10 skokova i 3 asistencije, a u Mladosti, Jovan Đorđević Marinković 20 koševa, 6 skokova i 3 asistencije.

Na meču u Trebinju, Leotar je zabeležio rutinsku pobedu nad Čapljinom. Domaći su na startu poveli 6:0, u 4. minutu imali “plus 10” (17:7) i prvu četvrtinu lako rešili u svoju korist. U drugom periodu je bio sličan odnos snaga, sa ubedljivijim vođstvom (43:21), a na poluvremenu je bilo 50:37. U trećoj i četvrtoj deonici Trebinjci skoro da nisu ispuštali dvocifrenu prednost i sigurno su koračali ka rutinskom trijumfu.

U pobedničkom sastavu Stefan Mijović je uknjižio 26 koševa, 2 skoka i 5 asistencija, a u timu Čapljine Vladimir Ivelja 21 poena, 4 skoka i 2 asitencije.

Poredak na tabeli: Široki Brijeg 5-1, Čelik 4-3, Spars 5-0, Leotar, Sloboda i Promo 3-3, Kakanj 2-5, Zrinjski 4-0, Čapljina I Borac 2-4, Bosna 2-3, Bratunac i Mladost 1-4, Igokea 0-0.