Banjalučani rutinski, sjajni Tanasković

Borac Banjaluka
ABA/Nikola Tanasković

Na dva zaostala meča 5. kola elitne faze BiH šampionata, Lige 6 za prvaka, odigrana u subotu, postignuti su ovi rezultati: Igokea - Široki Brijeg 85:82 i Borac - Spars 94:86.

Igokea je na svom parketu uz mnogo muke stigla do trijumfa nad Širokim Brijegom. U prvom poluvremenu je vođena ravnopravna borba, sa puno preokreta, da bi domaći u trećoj četvrtini preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom i pobegli na „plus 9“, ali su gosti to anulirali i poveli 72:67. Tim iz Aleksandrovca je u finišu susreta uspeo da sredi redove i ponovo pređe u vođstvo od nekoliko poena i zabeleži tesnu pobedu.

U pobedničkoj ekipi Dalibor Ilić je upisao 17 poena i 8 skokova i 3 asistencije, a Stefan Fundić 16 poena i 4 skoka i 3 asistencije, dok je za Široki Brijeg Eron Tomas Najkl postigao 22 poena i dodao 4 skoka i 2 asistencije.

Banjalučani su odneli zasluženu pobedu u duelu sa Sarajlijama posle 40 minuta konstantnog rezultatskog vođstva. Najveću prednost su imali u trećoj četvrtini, „plus 15“ (57:42), posle čega su meč rutinski priveli kraju.

Najbolji igrač susreta bio je prvotimac Borca, Nikola Tanasković, sa 30 poena  (15-11 za dva poena, 3-2 za tri), 9 skokova i 1 asistencijom 33 indeksna poena, a u Sparsu je Kenan Kamenjaš imao dabl-dabl učinak, 24 poena, 14 skokova i 2  asistencije.

Poredak na tabeli: Igokea 7-0, Borac 5-2, Spars 5-2, Široki Brijeg 3-5, Leotar 1-7, Čelik 1-6.