BiH: Anđušić razbio Banjalučane

Bobby McDuffie/South Alabama

Na tri meča 11. kola elitne lige BiH u subotu su postignuti ovi rezultati: Čelik - Leotar 75:78, Mladost Mrkonjić Grad - Sloboda 83:76 i Zrinjski Mostar - Borac 87:69.

Leotar je slavio na gostovanju u Zenici, posle velike borbe sa ekipom Čelika. Trebinjci su od starta nametnuli žestok tempo i poveli 4:17, tu razliku imali i u drugom periodu, ali je pre kraja poluvremena domaćin preokrenuo na 40:36. U trećoj deonici bilo je mnogo preokreta, a u poslednjoj, posle rezultatske klackalice, Leotar je u finišu bio srećniji i spretniji.

Đorđe Ninković je upisao 18 koševa, 4 skoka i 3 asistencije, a u Čeliku Haris Delalić 23 poena, 8 skokova i 3 asistencije. Domaćinu nije pomoglo ni dabl-dabl izdanje Milivoje Božovića, 11 poena i 17 skokova.

Ekipa Mladosti pružila je sigurnu igru protiv Tuzlaka, na početku je povela 6:0, a zatim i 20:10, da bi do kraja susreta održavala prednost do desetak poena.

Stefan Lakić je upisao 23 koša, 9 skokova i 2 asistencije, a u Slobodi Jakov Mustapić 25 koševa i 2 skoka i Ibrahim Durmo 22 poena i 8 skokova.

Zrinjski je slomio otpor Banjalučana, tek u drugom poluvremenu. Gosti su bili bolji u uvodnim minutima utakmice, zatim bili u zaostatku od svega nekoliko poena, da bi domaći u četvrtoj deonici dodali gas, odmakli na “plus 23” i stigli do pobede na furiozan način.

Luka Anđušić je u timu Mostaraca bio najuspešniji sa 22 poena, 7 skokova i 6 asistencija, dok je u Borcu Džonatan Dejvis upisao 17 koševa i 4 skoka.

Redosled na tabeli: Široki Brijeg 7-2, Leotar 6-4, Zrinjski 7-2, Spars 7-1, Čelik 5-5, Borac 4-6, Čapljina i Sloboda 4-5, Kakanj 3-7, Bratunac i Promo 3-6, Mladost i Bosna 3-5, Igokea 0-0.