BiH: Borac do pobede posle preokreta

Christian Petersen, Getty Images Sport

U 7. kolu prvenstva BiH u nedelju su odigrane dve utakmice, Bosna - Borac 71:76 i Čapljina - Široki Brijeg 102:88.

Banjalučani su slavili na gostovanju u Sarajevu posle velikog preokreta u drugom poluvremenu. Posle prvih 20 minuta igre bilo je 40:28, ali su domaći potom stali, a gosti se razigrali. Ključna je bila treća četvrtina, koju su Banjalučani dobili 14:28.

U ekipi Borca blistao je Nikola Tanasković sa dabl-dabl učinkom, 28 poena i 11 skokova, a u Bosni se istakao Luka Igrutinović sa 27 poena.

Ekipa Čapljine je bila šuterski raspoložena, ubacila je 102 koša protiv Širokog i ovom pobedom izbila na čelo tabele. Domaći su na poluvremenu imali 57 postignutih poena, naspram 40, koje su ubacili gosti i takav skor je diktirao dalji tok utakmice.

Najzaslužniji za pobedu Čapljine bili su Milan Lužajić sa 26 poena, 5 skokova i 9 asistencija i Gojko Sudžum sa 25 poena, 6 skokova i 2 asistencije. Josip Batinić u ekipi Širokog Brijega je upisao 17 poena, 2 skoka i 4 asistencije.

Poredak na tabeli: Čapljina 4-4, Zrinjski 6-0, Široki Brijeg 5-2, Leotar, Čelik 4-4, Kakanj 3-6, Spars 5-1, Sloboda 4-3, Borac 2-5, Promo 3-4, Bratunac i Bosna 2-4, Mladost 1-5, Igokea 0-0.