BiH: Leotar srušio Banjalučane posle preokreta

košarka lopta
Shutterstock, Inc

U 13. kolu elitne lige Bosne i Hercegovine u nedelju su odigranetri utakmice. Postignuti su ovi rezultati: Bosna - Promo 68:71, Kakanj - Mladost Mrkonjić Grad 66:82, Leotar - Borac 83:81.

Promo je slavo u gostima nad Bosnom posle bolje igre u većem delu susreta. Gosti su tokom čitave utakmice bili u rezultatskom vođstvu, što domaći nisu uspeli nijednom. Prednost Promoa je konstantno rasla do maksimalnih 19 poena (46:65 početkom četvrte četvrtine), ali potom se postepeno topila. Ipak, domaći nisu uspeli da naprave preokret, već samo da ublaže poraz.

U pobedničkom sastavu Karen Vilson je uknjižio 16 poena, 7 skokova i 3 asistencije, a u Bosni Luka Igrutinović 27 koševa, 9 skokova i 7 asistencija.

Mladost je rutinski slavila u Kaknju posle bolje igre u većem delu susreta. Gosti su imali “plus 11” već u prvom i u drugom periodu, ali na poluvremenu su vodili svega “pola koša”. Međutim, u nastavku su ponovo odmakli na dvocifrenu prednost (57:75) i sve je bilo rešeno.

Najbolji u pobedničkoj ekipi  bio je Jovan Đorđević Marinković sa 23 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a u poraženoj, Džekon Dubinski je uknjižio 18 koševa, 5 skokova i 4 asistencije.

Leotar je ostvario tesnu pobedu nad Borcem (83:81), posle preokreta u trećem periodu. Gosti su prethodno konstantno bili u vođstvu, koje je maksimalno iznosilo 12 poena. Međutim, domaći su poveli 66:64, a zatim 73:68 na kraju treće četvrtine, a zatim to skromno preimućstvo čuvali do kraja susreta.

U Leotaru se istakao Stefan Mijović sa 20 koševa i 8 skokova, a kod Banjalučana Aljoša Janković je upisao 24 poena i 9 skokova.

Redosled na tabeli: Spars 9-2, Leotar 8-4, Čelik 6-6, Zrinjski 7-4, Široki Brijeg 7-3, Promo i Borac 5-7, Bosna 5-6, Čapljina 5-5, Kakanj 3-9, Sloboda i Mladost Mrkonjić Grad 4-6, Bratunac 3-6.