BiH: Spars gazi redom, Borac kroz iglene uši

košarka lopta
Shutterstock, Inc

U 12. kolu prvenstva BiH u subotu su postignuti sledeći rezultati: Spars Sarajevo - Zrinjski 98:70, Promo - Kakanj 72:65, Sloboda - Leotar 75:83, Borac - Čelik 72:71.

Na meču u Sarajevu viđena je razlika u klasi između Sparsa i Zrinjskog. Domaći su sa pola snage savladali Mostarce, tako što su već na poluvremenu imali 24 poena viška i do kraja su održavali visoko vođstvo.

U pobedničkoj ekipi Orelik Gediminas je upisao 24 poena i 4 skoka, a za Zrinjski, Ervin Karlbi Li uknjižio 14 koševa i 8 asistencija, dok je Luka Anđušić zabeležio svega 2 poena i 2 asistencije za skoro 20 minuta igre.

Zanimljiv susret odigran je u Donjem Vakufu, gde je Kakanj propustio da savlada domaću ekipu Promo. Gosti su održavali jednocifreno vođstvo do pred kraj trećeg perioda, kada je Promo izjednačio na 49:49. U poslednjoj četvtini domaćin je preokrenuo situaciju u svoju korist i pobedio.

Karen Dirojs Vilson je bio najbolji pojedinac utakmice sa 34 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a u ekipi Kaknja Džekon Dubinski je zabeležio 18 poena, 9 skokova i 6 asistencija.

Leotar je slavio u Tuzli posle domincuje u drugoj i trećoj četvrtini, ali i velike borbe u poslednjoj deonici.

U redovima Trebinjaca istakli su se Stefan Mijović sa 20 poena i 6 skokova i Vladimir Aleksić sa 19 koševa i 5 skokova. U ekipi Slobode Ibrahim Durmo je zabeležio dabl-dabl, 20 poena i 12 skokova.

Mnogo uzbuđenja je bilo u Banjaluci, gde je Borac zabeležio minimalnu pobedu nad Čelikom. Prve dve četvrtine je vođena ravnopravna borba, da bi domaći u finišu treće četvrtine odmakli na “plus 7”. Dva minuta pre kraja susreta Borac je vodio 72:63, posle čega Zeničani prave seriju 8:0 i ostaju kratki za “pola koša” (72:71).

Redosled na tabeli: Spars 9-1, Leotar 7-4, Široki Brijeg i Zrinjski 7-3, Čelik i Borac 5-6, Čapljina 5-5, Promo 4-7, Sloboda 4-6, Kakanj 3-8, Bosna 4-5, Bratunac i Mladost 3-6, Igokea 0-0.