BiH: Zrinjski poklekao u drami, Šalić dobar u porazu

MZT Skopje Aerodrom/Petr Stojanovski

Mnogo uzbuđenja je bilo na tri subotnja meča u okviru 15. kola elitnog šampionata BiH. Postignuti su ovi rezultati: Promo - Zrinjski 84:83, Čapljina - Bosna Rojal 88:87, Mladost - Bratunac 83:87.

Zrinjski je poklekao u Donjem Vakufu, gde je Promo porazio Mostarce minimalnom razlikom. Domaći su već u prvom periodu imali dvocifrenu prednost, ali je na poluvremenu bilo egal – 38:38. U nastavku je Promo ponovo imao vođstvo, koje nije prešlo 9 poena, a u finišu je viđena drama, u kojoj je Zrinjski bio na pragu pobede (82:83), ali su domaći postigli pobednički koš.

Za Promo je Nedim Mustafica uknjižio 29 koševa, 9 skokova, a Karen Vilson 28 poena, 7 skokova i 6 asistencija. U poraženom sastavu Tihomir Vranješ je postigao 24 poena i tome dodao 3 asistencije.

I na utakmici u Čapljini domaćin je slavio sa “pola koša”. Sarajlije su imale neznantno vođstvo u uvodnim minutima susreta, da bi domaći preuzeli inicijativu i na kraju prve četvrtine odmakli na “plus 6” (29:23). Čapljina je zatim igrala sve sigurnije i stekla prednost od 14 poena (42:28), ali su uporni gosti to u drugom poluvremenu anulirali (54:54). Posle rezultatske klackalice u trećoj deonici, domaći su u četvrtoj održavali preimućstvo do 7 koševa, nisu rivalu dozvolili da napravi preokret i trijumfovali su minimalnom razlikom – 88:87.

U pobedničkoj ekipi Aleksa Jugović je upisao 21 poen, 5 skokova i 7 asistencija i Vladimir Ivelja 19 koševa, 8 skokova i 4 asistencije, a za Bosnu Luka Igrutinović 17 koševa, 1 skok i 3 asistencije.

Ekipa Bratunca osvojila je pobedničke bodove na gostovanju u Mrkonjić Gradu u derbiju začelja. Gosti su bolje otvorili utakmicu, ali su domaći imali 6 poena viška na kraju prvog perioda, ali na poluvremenu je bilo “plus 5” za Bratunac (42:47). Raspoloženi gosti su odmakli potom na 21 poen razlike, ali uporna ekipa Mladosti je izborila dramatičnu završnicu, ali ne i pobedu.

Marko Rikalo iz Bratunca uknjižio je 26 poena, 3 skoka i  2 asistencije, dok je Đoko Šalić za Mladost zabeležio 24 poena i 8 skokova.

Redosled na tabeli: Spars 10-2, Leotar 8-6, Široki Brijeg, Zrinjski 8-5, Čelik 7-6, Promo 6-8, Bosna 6-7, Čapljina i Sloboda 6-6, Borac, 5-8, Bratunac 5-6, Mladost 4-8, Kakanj 3-9.