Bosna slavila posle šest vezanih poraza

Ex-Yu lige 24. dec 202120:17 0 komentara
košarka lopta
Shutterstock, Inc

Košarkaši Bosne Rojal slavili su u petak na gostovanju Zrinjskom u Mostaru rezultatom 87:82.

Prvo poluvreme pripalo je domaćinu, ali nije uspeo Zrinjski rezultatski mnogo da se odvoji. Samo pet poena delilo je dva tima pred početak treće deonice.

Četiri poena zaostatka nadoknadila je Bosna u tom periodu da bi domaćin i u poslednjih deset minuta igrao slabije u napadu što je Bosni otvorilo vrata do pobede.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Memić sa 23 poena, Dejvis sa poenom manje i Fazlić sa 20.

U timu Zrinjskog najbolji su bili Josip Čović sa 20 i Mile Čović sa poenom manje. Naletilić je postigao 12. Austrijski internacionalac Dragan Džajić dao je devet poena uz dva skoka i pet aistencija.

Bosna je tako došla do duge pobede u sezoni i presekla niz od šest poraza. Zrinjski ima istovetan skor – 2:7.