Bratunac namučio Trebinjce, dabl-dabl Đurasovića

Rob Carr, Getty Images Sport

U nedelju je na programu bio samo jedan susret 11. kola elitne lige Bosne i Hercegovine: Leotar - Bratunac 81:78.

Trebinjci su morali da se pomuče da bi stigli do sedmog prvenstvenog trijumfa. Bolje su otvorili meč, imali 9 poena viška na kraju prve četvrtine, ali su im gosti u drugih 10 minuta bili non-stop za petama. Leotar je u nastavku dodao gas i stekao dvocifreno preimućstvo, početkom četvrtog perioda imao „plus 14“ (69:55), ali je Bratunac furioznom serijom 12:0 izjednačio rezultat.

Međutim, dalja uzbuđenja su izostala, jer su Trebinjci uspeli da ponovo steknu neznatnu prednost i izbore tesnu pobedu.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Božo Đurasović sa dabl-dabl učinkom, 21 poenom i 10 skokova, čemu je dodao 4 asistencije. Imao je dobre saradnike u Nikoli Jeftiću, koji je upisao 18 poena, 9 skokova i 2 asistencije i Nikoli Đurasoviću, koji je na svom kontu imao 16 poena, 3 skoka i asistenciju.

Na drugoj strani, Rauč Džek Džozef je za tim Bratunca ubacio 26 poena i imao 5 skokova.

Tabela: Borac 9-0, Spars 6-5, Leotar 7-3, Bratunac 6-5, Široki Brijeg 7-2, Posušje 6-4, Promo 4-6, Sloboda 5-3, Mladost 4-5, Radnik 3-6, Zrinjski, Bosna 2-7, Čelik 1-9.