Čelik i Igokea slavili, blistavo izdanje Božovića

Rob Carr, Getty Images Sport

U nedelju su odigrana dva meča elitne faze šampionata Bosne i Hercegovine, Lige 6 za prvaka. Na utakmici 3. kola Čelik je u Sarajevu savladao tim Sparsa - 75:66, a u duelu 2. kola Igokea je ubedljivo porazila Borac - 87:66.

Uzbudljiva utakmica je odigrana u Sarajevu, rezultatska klackalica je potrajala do sredine četvrte četvrtine, kada su Zeničani stigli do dvocifrene prednosti i zasluženog trijumfa.

U pobedničkoj ekipi  je i u ovom kolu blistao izvanredni Milivoje Božović, koji je, po običaju, ostvario dabl-dabl učinak i to ne bilo kakav, uknjižio je 24 poena i 20 skokova i 5 asistencija, a Haris Delalić 19 poena i 4 skoka i 6 asistencija, dok je za Spars Kenan Kamenjaš ubacio 16 poena i dodao 9 skokova i 1 asistenciju.

Igokea je ubedljivo porazila Borac iz Banjaluke, pružila je sigurnu igru i konstantno pojačavala ritam i rezultatsko preimućstvo. Aleksandrovčani su rivalu prepustili vođstvo samo u uvodnim minutima meča i to u svega dva navrata, a na poluvremenu su stekli zalihu od 15 poena viška, da bi u nastavku odmakli i na maksimalnih 26 poena prednosti.

Najbolji u Igokei bio je Darko Talić, koji je postigao 16 poena i dodao 4 skoka i 4 asistencije. Za Borac je Dejvis Džonatan Renards zabeležio 13 koševa, 2 skoka i 1 asistenciju.

Poredak na tabeli: Igokea 8-0, Borac 5-3, Spars 5-3, Široki Brijeg 3-5, Čelik 2-6, Leotar 1-7.