Đurasović uz zvuk sirene za pobedu Leotara u Širokom

BIH 23. dec. 202120:51
košarka lopta
Shutterstock, Inc

Košarkaši Leotara slavili su nakon produžetka na gostovanju Širokom Brijegu rezultatom 81:80.

U jedinom meču devetog kola odigranom u košarkaškom šampionatu Bosne i Hercegovine u četvrtak, ekipa iz Trebinja slavila je u Šitokom Brijegu posle produžetka 81:80. Leotaru je pobedu uz zvuk sirene doneo Nikola Đurasović.

Za nijansu je bolje meč otvorio domaćin pa je imao tri poena prednosti nakon prve četvrtine. Gosti su to lako nadoknadili u nastavku. Išao je Leotar i do +10 sredinom druge deonice i na poluvreme je otišao sa četiri poena prednosti.

Gosti su sa dobrom igrom nastavili i u trećoj četvrtini da bi u poslednjih deset minuta meča ušli sa 12 poena prednosti koja se zbog slabog šuta u odlučujućoj deonici istopila. Široki je došao do izjednačenja (6:9.69), imao i priliku da dođe do pobede, ali je u samom finišu meča Leotar izborio produžetak, a zatim je i kroz dramu u dodatnih pet minuta uspeo da dođe do pobede pogotkom Nikole Đurasovića uz zvuk sirene.

Trebinjce je predvodio Božo Đurasović sa 28 poena i osam skokova, Nikola Jeftić dodao je 21 poen uz devet skokova, a najiskusniji u redovima Leotara Nikola Đurasović meč je završio sa 13 poena, sedam skokova i tri asistencije.

U ekipi Širokog najbolji je bio Luka Božić sa 25 poena, osam skokova i šest asistencija. Mateo Čolak dodao je 19 poena, Josip Bilanović pratio je sa 14 poena, četiri skoka i pet asistencija, a Mate Vučić je uz 14 poena imao i devet skokova i četiri asistencije.

Posle devet odigranih mečeva, Leotar na trećem mestu na tabeli ima skor 6-3, Široki Brijeg je peti sa skorom 6-2.