Ex YU: Malešević blistao u Gostivaru, dabl-dabl Todorovića

KK MZT Skoplje/Petr Stojanovski

U nedelju su odigrane utakmice u elitnim šampionatima Severne Makedonije i Bosne i Hercegovine.

U 8. kolu severnomakedonske Lige za prvaka na dve utakmice su postignuti ovi rezultati: Gostivar – Pelister 84:89 i TFT Skoplje – Euro Nikel 73:75. Pelister je do pobede u Gostivaru predvodio odlični Nikola Malešević, koji je zabeležio 20 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a Igor Kesar je dodao 15 poena, 6 skokova i 2 asistencije. Za domaće je Aleksandar Todorović pružio dabl-dabl partiju, 18 poena, 10 skokova i 1 asistenciju, dok je Nikola Silađi meč završio sa 17 poena, 6 skokova i 1 asistencijom.

Povezano:

Euro Nikel je ustalio igru u poslednjoj četvrtini posle niza preokreta i stigao do tesne pobede u Skoplju. Pobednički tim predvodio je iskusni centar Predrag Samardžiski sa 15 poena, 2 skoka i 1 asistencijom, a Branislav Đekić je upisao 6 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Aleksandar Kostoski je za TFT Skoplje uknjižio 25 poena, 4 skoka i 6 asistencija.

Tabela: MZT Skoplje 26-4, Pelister 25-5, Gostivar, Euro Nikel 17-13, TFT Skoplje 16-14, Feniks 14-16.

U 7. kolu severnomakedonske Lige za opstanak na programu bio jedan susret: Kožuv – Rabotnički 73:72. Bio je to meč sa puno preokreta i uzbuđenja u kojem je domaćin izborio trijumf posle rezultatske klackalice u završnici. Prethodno su se ekipe smenjivale u periodima dobre igre, s tim što je Kožuv u drugoj deonici konstantno imao dvocifreno vođstvo, koje se u nastavku postepeno topilo.

Dej De Kardo je za pobednički sastav nanizao 35 poena i dodao 8 skokova i 5 asistencija, a Stefan Balmazović je za Rabotnički zabeležio 27 poena, 7 skokova i 1 asistenciju.

Tabela: FMP Akademija 16-13, Rabotnički 13-16, Kožuv 12-17, Kumanovo 10-19, Angeli 7-22, MZT Skoplje 2 4-25.

U 4. kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine  odigrana je samo jedna utakmica: Borac – Sloboda 71:60. Tuzlaci su bolje otvorili susret, poveli 17:6, na kraju prve četvrtine vodili 24:16, ali je u drugoj usledio neverovatan preokret. Banjalučani su u prvim minutima drugog perioda, kada su imali minus 9 poena, počeli da grade fantastičnu seriju 24:0, koju je prekinuo veliki odmor. Na startu drugog poluvremena gosti su prekinuli crni niz, ali je Borac ponovo dodao gas i odmakao na maksimalnih 19 poena viška (53:34).

Dajante Boldvin je za Borac pružio dabl-dabl partiju, 15 poena, 6 skokova i 10 asistencija, a Stefan Kenić je na svom kontu imao 15 poena, 7 skokova i 1 asistenciju. U ekipi Slobode Haris Delalić je takođe imao dabl-dabl učinak, 13 poena, 12 skokova i 1 asistenciju.

Tabela: Igokea 4-0, Široki Brijeg 3-1, Spars 2-2,  Sloboda, Borac, Leotar 1-3.