ExYu: Todorović dobar u porazu, prva pobeda Alkara

Nikola Silađi
(Photo by Nebojsa Parausic/Euroleague Basketball via Getty Images)

U regionu, tačnije u Severnoj Makedoniji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini u nedelju su odigrani preostali prvenstveni mečevi aktuelnog kola.

Na utakmici 6. kola severnomakedonske lige Feniks je u Skoplju savladao ekipu Gostivara – 87:81. Bio je to zanimljiv susret, sa nekoliko preokreta u prvom poluvremenu. U drugih 20 minuta utakmice Gostivar je dugo bio u dvocifrenom vođstvu, imao je „plus 19“ u dva navrata, na kraju treće i početkom četvrte četvrtine. Izgledalo je da je pitanje pobednika rešeno. Međutim, Feniks je postepeno smanjivao razliku i u finišu meča napravio preokret – 82:81 i serijom 9:0 postavio konačan rezultat.

U pobedničkom timu Krtis Džons je zabeležio 21 poen, 6 skokova i 7 asistencija, a u ekipi Gostivara Ejasu Vorku je upisao 27 poena, 2 skoka i 3 asistencije, Aleksandar Todorović 17 poena, 8 skokova i 1 asistenciju i Nikola Silađi 8 poena i 11 skokova.

Tabela: Pelister 6-0, MZT Skoplje, TFT Skoplje 5-1, Gostivar, FMP Akademija, Rabotnički 4-2,  4-1, Feniks 3-3, Kožuv 2-4, Euro Nikel, MZT Skoplje 2, Kumanovo 1-5, Angeli 0-6.

U 7. kolu hrvatske Premijer lige na dva nedeljna susreta postignuti su ovi rezultati: Zabok – Škrljevo 94:66 i Alkar – Osijek 79:66.

Škrljevo je pružalo otpor Zaboku samo do starta druge četvrtine, posle čega je Zabok preuzeo totalnu kontrolu igre i rezultata. Domaći su konstantno povećavali vođstvo do maksimalnih „plus 30“ u završnici susreta. Veljko Budimir je u pobedi svog tima učestvovao sa 22 poena, 4 skoka i 4 asistencije.

Fenjeraš Alkar je zabeležio prvu pobedu, visoko je porazio goste iz Osijeka posle osetnog vođstva tokom cele utakmice. Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Hrvoje Vučić, koji je upisao 20 poena, 8 skokova i 4 asistencije.

Tabela: Split, Zadar 7-2, Cibona 6-3, Cedevita 7-1, Gorica, Škrljevo 5-4, Sonik Puntamika 4-4, Zabok 3-6, Osijek 3-5, Furnir 2-7, Šibenka 2-6, Alkar 1-8.

U 4. kolu šampionata BiH Sloboda je ubedljivo trijumfovala u Mostaru nad Zrinjskim – 83:65. Najbolji pojedinac susreta bio je prvotimac Slobode Haris Delalić, koji je uknjižio 21 poen, 7 skokova i 1 asistenciju.

Poredak na tabeli: Široki Brijeg 4-0, Sloboda, Posušje, Spars, Bratunac 2-2, Leotar, Promo 2-1, Borac 2-0, Zrinjski, Bosna, Mladost 1-2, Čelik 0-3, Radnik 0-2.