Pobede Cedevita Olimpije i Igokee, Prkačin nosio Cibose

Ex-Yu lige 6. maj 202221:20 > 21:21 0 komentara
Roko Prkačin

U Hrvatskoj su pobede ostvarili Gorica, Cibona i Split, dok je doigravanje u počelo pobedom Cedevita Olimpije. U Bosni i Hercegovini je Igokea bila sigurna.

U 10. kolu hrvatske Lige za prvaka gosti su slavili na sva tri meča: Gorica je posle produžetka kao gost pobedila Zadar rezultatom 104:99. Zadar je izvrsnom igrom u trećoj četvrtini značajno smanjio zaostatak iz prvog poluvremena, ali je poražen pošto je u produžetku postigao samo šest poena.

Najbolji pojedinac u domaćem sastavu bio je srpski košarkaš Aleksandar Bursać – krilni centar je postigao 21 poen i zabeležio 10 skokova. U pobedničkom timu su se istakli Borna Kapusta sa 25 poena i 7 asistencija i Mate Kalajzić koji je ostvario učinak od 21 poena, pet skokova i pet asistencija.

Zadar je treći na tabeli sa 23 pobede i 9 poraza, dok Gorica zauzima peto mesto sa 17 pobeda i 15 poraza.

Gosti su slavili i u Zagrebu: Cibona je poražena od Cedevite, a rezultat na kraju tog meča bio je 99:87.

Najefikasniji igrač  na meču bio je Roko Prkačin, krilni centar Cibone. On je postigao 18 poena i uhvatio ukupno sedam skokova, a zapažen učinak u ekipi koja je izgubila meč imali su Lovro Gnjidić i Nejtan Rivers sa po 14 poena. Najbolji igrač Cedevite na ovom meču bio je Filip Bundović sa 17 postignutih poena i četiri skoka.

Cibona uprkos porazu ostaje lider na tabeli sa skorom 25-7, a Cedevita je četvrta sa 20 pobeda i 12 poraza.

Zabok je ubedljivo poražen od Splita – rezultat na kraju meča bio je 80:57. Splićani su još u prvom poluvremenu stekli značajnu prednost i bez većih problema došli do trijumfa. Lovre Runjić je bio najefikasniji u Splitu sa 19 poena, a Lovro Buljević je za Zabok postigao 15 poena. Split je drugoplasirani tim sa učinkom 24-8, a Zabok zauzima šestu poziciju sa 12 pobeda i 20 poraza.

U okviru četvrtfinala slovenačkog šampionata je odigrana prva utakmica serije Krka – Cedevita Olimpija u kojem su Ljubljančani slavili rezultatom 82:63 u Novom Mestu. Najbolji pojedinac u pobedničkoj ekipi bio je Zoran Dragić sa 21 postignutim poenom i osam skokova, a pratio ga je Jogi Ferel sa 16 poena i sedam asistencija. U ekipi Krke su se istakli Leon Stergar i Rok Stipčević sa po 14 poena.

U okviru plej-ofa šampionata Bosne i Hercegovine, Igokea je zabeležila ubedljivu pobedu protiv Sparsa iz Sarajeva rezultatom 92:73. Najbolji pojedinac bio je Stefan Đorđević, koji je pobedi doprineo sa 27 poena i 9 skokova. U timu iz Sarajeva se istakao Arijan Lakić sa 15 poena. Sparsi su prvi na tabeli sa skorom 2-1, dok je Igokea na trećem mestu: iz dve odigrane utakmice ima po pobedu i poraz.