Široki Brijeg čuva pol poziciju

Christian Petersen, Getty Images Sport

Na dva subotnja susreta 25. kola elitne lige Bosne i Hercegovine ostvareni su ovi rezultati: Promo - Bosna Rojal 85:67, Široki Brijeg - Zrinjski 86:81.

Bosna je doživela ubedljiv poraz u Donjem Vakufu. Sarajlije su se dobro držale u prvom poluvremenu, ali su domaći u nastavku preuzeli potpunu kontrolu nad igrom i rezultatom.  Najbolji u pobedničkom timu je bio Nedim Mustafica, koji je upisao dabl-dabl sa 17 poena, 12 skokova, a u redovima poraženih Jovan Besedić je uknjižio 22 poena, 4 skoka i 1 asistenciju.

Široki Brijeg je slavio u komšijskom derbiju i sačuvao lidersku poziciju, a najbolji pojedinac utakmice bio je Eron Tomas Najkl, koji je uknjižio 27 poena, 5 skokova i 3 asistencije. S druge strane, Omar Pajić je za Zrinjski ubacio 23 poena i dodao 6 skokova i 2 asistencije.

Tabela: Široki Brijeg 17-7, Spars 17-6, Čelik 15-9, Borac i Leotar 14-10, Sloboda 13-11, Mladost 12-12, Promo 11-13, Bosna, Zrinjski i Čapljina 10-14, Bratunac 8-15, Kakanj 4-20.