Široki furiozno, Božovićev dabl-dabl u porazu

2020 Euroleague Basketball

U 2. kolu elitne faze BiH šampionata, Lige 6 za prvaka, u nedelju je odigrana samo jedna utakmica, Široki Brijeg - Čelik 83:66.

Meč je obilovao preokretima, domaći su bili bolji u prvoj četvrtini (25:16), a gosti su preokrenuli rezultat sredinom drugog perioda, pa je na poluvremenu bilo 37:41. U trećem periodu je uglavnom vođena ravnopravna borba, a takav odnos snaga potrajao je do starta četvrte deonice, kada je Široki Brijeg zaigrao furiozno. Posle 54:54 na kraju trećeg perioda, očas posla su stigli do „plus 18“ i superiorno završili meč.

U ekipi Širokog Brijega Lovro Buljević je zabeležio 21 poen, 7 skokova i 2 asistencije, a Eron Tomas 20 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

Za Čelik je Haris Ćurevac upisao 17 koševa, 1 skok i 3 asistencije, a Zeničanima nije pomogla ni dabl-dabl partija Milivoja Božovića, koji je uknjižio 15 poena i 13 skokova.

Tabela: Široki Brijeg 1-1 Igokea, Borac i Spars 1-0, Leotar 0-2, Čelik 0-1.