EP U18: Srpkinje nemoćne, Rusija na +24

Eurobasket 6. jul 201918:05 > 18:09
fiba.basketball

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivim porazom od Rusije rezultatom 74:50 započela je Evropsko prvenstvo za igračice do 18 godina koje se održava u Bosni i Hercegovini.

Ekipa Nataše Anđelić bile je konkurentna u prvom poluvremenu utakmice u Skenderiji, na velikom odmoru imala i poen prednosti 34:33, ali je u nastavku doživela potpuni krah.

Ruskinje su od starta drugog poluvremena igrale u visokom ritmu, na šta Srbija nije pronašla odgovor, pa je u trećoj i četvrtoj deonici ubacila ukupno 16 poena.

U finišu treće četvrtine viđena je prva dvocifrena prednost za Rusiju, a posle +20 (66:46) sredinom poslednjeg kvartala pitanje pobednika bilo je rešeno.

Najefikasnija kod Rusije bila je Anastasija Bobrik sa 19 poena, Marija Krimova imala je 12, a Anastasija Godunova 11.

U srpskom timu, Aleksandra Mužević ubacila je 19 poena.

Srbija u drugom kolu, u nedelju, igra protiv Belorusije, a Ruskinjama će protivnice biti Mađarice.