Bruks: Sve je naša greška, nije gotovo

Eurobasket 7. jul 201914:11 > 14:14
fiba.basketball

Košarkašica Srbije Jelena Bruks rekla je posle poraza u polufinalu Evropskog prvenstva od Španije da je njen tim jedini krivac za taj neuspeh.

Španija je slavila u beogradskoj Areni rezultatom 71:66, a tim Marine Maljković će tako i dalje nositi epitet ekipe koja nikada nije uspela da savlada Španiju.

„Žao mi je što nismo stigle do finala, ali sve je naša greška. Znale smo da protiv Španije ne možemo da igramo jedno poluvreme, već 40 minuta plus ono sa zagrevanja. Nismo odradile dobar posao i izgubile smo“, objasnila je Bruks.

Ona je u ključnim momentima meča kada je Srbija preokrenula, vodila svoj tim, ali to nije bilo dovoljno da srpska ekipa upiše prvi trijumf protiv aktuelnih šampionki Evrope.

Srbija će se za bronzu boriti protiv Velike Britanije, u nedelju od 17 časova i 30 minuta.

Nije gotovo, moramo da dignemo glavu. Nadam se da ćemo odraditi dobar posao u nedelju i odigrati najbolju utakmicu. Smatram da smo dovoljno iskusne i da ovu utakmicu ostavljamo iza nas. Pratili smo poslednje dve utakmice Velike Britanije i videle da su neugodan protivnik. Biće sve na nama ako budemo maksimalno fokusirane“, zaključila je Bruks.

Finalni meč između Španije i Francuske na programu je u nedelju od 20 časova i 30 minuta.