Jaka Blažič koštao Slovence pobede u Mađarskoj

Eurobasket 20. feb 202020:01 > 20:09
fiba.basketball

U prvom kolu Grupe F kvalifikacija za Evrobasket naredne godine Mađarska je savladala kod kuće Sloveniju 77:75.

U izuzetno uzbudljivoj utakmici u Sombateliju aktuelni evropski šampion uglavnom je bio u vođstvu, a najviše 10 poena razlike, doduše u drugoj četvrtini. Međutim, domaćin je odigrao odličnu četvrtu četvrtinu i uveo meč u penal završnicu. Odlučujući su bili poeni Zoltana Perla sa penala četiri i po sekunde do kraja za vođstvo 76:75. Kako ekipa Radovana Trifunovića nije imala tajm aute, krenuli su Slovenci u napad sa svoje polovine. Lopta je došla do najefikasnijeg igrača Jake Blažiča, koji ju je momentalno izgubio i to je praktično bio kra za Slovence.

Kod pobednika najefikasniji je bio Rosko Alen sa 16 poena, dok su po 15 zabeležili Zoltan Perl (imao i šest asistencija) i David Vojvoda, koji je imao i sedam skokova. Kod Slovenaca Blažič je meč završio sa 18 poena, Džordan Morgan je imao 16 i devet skokova.

Slovenija u narednom meču u nedelju dočekuju Austriju, dok Mađarska gostuje Ukrajini.