A mislili su da su mirni: Real izdržao kasni juriš Milaneza

Euroleague 16. dec 202122:35 > 22:51 0 komentara
Geršon Jabusele
2021 Euroleague Basketball

U četvrtak je u okviru 16. kola Evrolige ekipa madridskog Rela gostovala Olimpiji u Milanu, a izabranici Pabla Lasa došli su do pobede rezultatom 75:73, iako su na dva i po minuta do kraja imali lagodnih 73:62. Bio je to 14. trijumf „kraljevskog kluba“ u prethodnih 15 utakmica.

Posle ove pobede Madriđani su na skoru 13-3 i zauzimaju drugo mesto tabele Evrolige. Ekipa Etorea Mesine prekinula je seriju od dve pobede i sada je na bilansu 10-6.

Evroliga u četvrtak:

Došli su Madriđani do vođstva sredinom druge deonice i nisu ga ispustili do samog kraja, a delovalo je da će daleko lakše doći do pobede. Međutim, napad Madriđana se „zamrzao“, a u poslednja dva i po minuta razlika gostiju se topila posle polena Dilejnija, Datomea i Hola. Na kraju je Malkolm Dilejni imao i trojku za pobedu Olimpije, ali nije bio precizan.

Najefikasniji kod pobednika bio je Fabijan Kozer sa 17 poena (6/9 iz igre), Geršon Jabusele zabeležio je 15 (6/8 iz igre) i 6 skokova, a Serhio Ljulj dodao je 12 poena (4/14 iz igre) i 5 asistencija.

U poraženom sastavu Šejvon Šilds je bio najefikasniji sa 18 poena (7/12) iz igre, a Serhio Rodriges, dugogodišnji plejmejker Real Madrida, svom bivšem klubu ubacio je 10 poena iz 3 skoka i 5 asistencija.

U narednom kolu milanski tim će u Evroligi gostovati Žalgirisu u Kaunasu iduće srede, a prethodno ih u Palakanestru očekuje gostovanje Trstu u nedelju. Real u nedelju igra u gostima protiv Mursije u Endesa ligi, a idućeg četvrtka dočekuje CSKA iz Moskve u EL.

Sve mečeve Evrolige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.