EL: Neverovatan preokret Zvezde, rafalna paljba Simonovića! (VIDEO)

Euroleague 18. mar 201622:30 > 23:51
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Unikahu u Malagi sa 78:72 u 11. kolu grupe E Top 16 Evrolige i tri kola pre kraja deli drugo mesto na tabeli sa Lokomotivom i Panatinaikosom sa skorom 7-4.

Crveno-beli su se trijumfom na Pirinejima došli na korak do plasmanu u četvrtfinale, a do kraja ove faze takmičenja očekuju ih gostovanja Lokomotivi i Cedeviti i duel sa Darušafakom u Beogradu.

Beograđani su u Malagi odigrali dva potpuno drugačija poluvremena, a junak velike pobede bio je Marko Simonović, koji je postigao četiri trojke u poslednjoj četvrtini.

Unikaha je mnogo bolje počela utakmicu, dok je u igri srpskog prvaka bilo evidentno da energetski nisu ni približno nekim prethodnim utakmicama.

Španci su posle prve četvrtine imali 8 poena prednosti (20:12), a kada je u drugoj Nemanja Nedović odigrao simultanku sa nekadašnjim klubom i do odlaska na odmor postigao 16 poena za samo 9 i po minuta navijači Unikahe su se ponadali da će njihov tim konačno vezati dva trijumfa u elitnom takmičenju.

U 22. minutu domaći su imali maksimalnih 49:30, ali od tog trenutka potpuno se promenila slika na terenu. Zvezda je konačno počela da igra košarku, bekovi su namestili ruku i iz napada u napad prednost Unikahe bila je sve manja.

Do kraja trećeg perioda crveno-beli su uspeli da se vrate, a nalet je, na kratko, prekinuo Dijaz trojkom u poslednjim trenucima ovog dela igre – 60:53.

Odlučujuću deonicu Beograđani su otvorili serijom 8:0, uz dve trojke Marka Simonovića, za potpuni preokret – 61:60 u 33. minutu.

Usledila je neizvesna završnica u kojoj je Zvezda jurila pobedu za gotovo siguran prolaz u četvrtfinale, a Unikaha za nadu.

Sa dve nove trojke Simonovića, crveno-beli su na 1:50 pre kraja utakmice otišli na ogromnih plus 9 (76:67) i definitivno rešili utakmicu.

Unikaha – Crvena zvezda 72:78 (20:12, 23:15, 17:26, 12:25)

UNIKAHA: Džekson 9, Dijaz 5, Tomas 13, Dijez 3, Suarez, Karahodžić, Nedović 22 (7-4 za dva, 8-3 za tri), Vaskez, Kuzminskas 7, Nelson 2, Kuli 11.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 6, Rebić, Dangubić 2, Lazić 3, Micić 3 (8 as), Tejić, Simonović 12 (7-4 za tri), Gudurić 12 (3-3 za dva, 3-2 za tri), Jović 16 (4-2 za tri, 5 sk, 7 as), Miler 11 (7sk), Cirbes 9 (7 sk), Štimac 4 (5 sk).

Grupa E

Unikaha – Crvena zvezda 72:78
Efes – Cedevita 80:76
Panatinaikos – Lokomotiva 84:79
Fenerbahče – Darušafaka 77:69

Tabela

Fenerbahče 10-1, Crvena zvezda 7-4, Panatinaikos 7-4, Crvena zvezda 7-4, Anadolu Efes 5-6, Unikaha 3-8, Darušafaka 3-8, Cedevita 2-9.